آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۵۳

 • تولید جهانی از نفس افتاد

  دنیا‌ی‌ا‌‌قتصاد: شیوع همه‌گیری کرونا، جان تولید را در سال ۲۰۲۰ گرفته ‌است. سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در گزارش اخیر خود از وضعیت تولید جهان در سومین فصل از سال ۲۰۲۰ از آمار و ارقام کاهشی خبر داده‌است. اصلی‌ترین دلیل کاهش تولیدات در جهان به شیوع کرونا مربوط می‌شود. در میا‌ن تمام کشورهای جهان، ظاهرا تنها چین است که توانسته تولیدات خود را به سطوح پیش از شیوع کرونا برساند. هرچند این اقتصاد صادرات‌محور برای ادامه این روند به تقاضای جهانی نیا‌ز دارد، امری که به‌دلیل شیوع کرونا، در هاله‌ای از ابهام است.
 • رشد ۱۰ درصدی تولیدات صنایع معدنی

  دنیای‌اقتصاد: بررسی داده‌های مقدماتی از تولید کالاهای منتخب بخش معدن وصنایع معدنی گویای رشد متوسط ۶/ ۱۰ درصدی است که در زمینه مس، فولاد و سیمان تحقق یافته است. به گزارش ایرنا، بررسی آمار تولید اقلام یاد شده، گویای رشد ۱۵ درصدی تولید سیمان در دوره هشت ماهه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال است.
 • آغاز مجدد طرح برخورد با عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق

  دنیا‌ی‌ا‌‌قتصاد: سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح برخورد با عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق از روز شنبه ۲۲ آذرماه مجدد آغاز می‌شود.
 • سکاندار «ایمیدرو» تغییر کرد

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت، وجیه‌الله جعفری به عنوان مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو) جایگزین خداداد غریب‌پور شد. جعفری تا پیش از این مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) و عضو هیا‌ت عامل ایمیدرو بود. او سابقه نزدیک به سه دهه فعالیت در عرصه‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت را دارد که در دولت دهم مسوولیت معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت را برعهده داشت. خداداد غریب‌پور، مدیرعامل سابق ایمیدرو از آذر ماه ۹۷ سمت رئیس هیا‌ت عامل ایمیدرو را برعهده داشت. به گزارش «شاتا»، از سوی دیگر رزم‌ حسینی، وزیر صمت در حکمی احد میرزایی را به عنوان رئیس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منصوب کرد. به گزارش «شاتا»، میرزایی پیش از این مدیر ارتباطات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو بوده است. وی دانش آموخته علوم ارتباطات است که سابقه مدیریت ارتباطات شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف صنعتی را برعهده داشته است. سمت‌های مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مدیر ارتباطات و روابط عمومی سازمان‌ها و شرکت‌هایی مانند ایدرو، سایپا، ایساکو و بیمه مرکزی در کارنامه وی به ثبت رسیده است.
 • تحویل گوشت مرغ براساس درصد نهاده دریا‌فتی

  دنیا‌ی‌ا‌‌قتصاد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه ۲ گفت: ستاد تنظیم بازاراز مهرماه امسال ساز و کار مشخصی برای تحویل مرغ مرغداران مشخص کرد. به گزارش «شاتا» یدالله صادقی با بیا‌ن این مطلب، افزود: تا مهر امسال ساز و کاری برای تحویل مرغ مرغداران مشخص نبود، اما از این تاریخ ستاد تنظیم بازار کشور ابلاغ کرد مرغدارانی که از وزارت جهاد کشاورزی نهاده دریا‌فت کرده‌اند براساس درصد نهاده باید گوشت مرغ تحویل دهند.
 • اعلام جزئیات تعرفه‌های خدمات بندری در سال ۱۴۰۰

  گروه شرکت‌ها: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح ویژگی‌ها و راهبردهای در نظر گرفته شده برای تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی کشور در سال ۱۴۰۰، گفت: ارائه تخفیفات متعدد و هدفمند به فعالان در حوزه بنادر از قبیل خطوط کشتیرانی، صاحبان کالا و سرمایه گذاران از جمله راهبردهای مؤثر است.
 • چند تکلیف برای ارتقای سامانه‌های دولت الکترونیک

  دنیا‌ی‌ا‌‌قتصاد: وزیر صمت در مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت بیا‌ن کرد: براساس قانون موظف به ارتقای سامانه‌های مورد نیا‌ز برای تحقق دولت الکترونیک در جهت افزایش کارآیی نظام اداری هستیم. به گزارش «شاتا»، علیرضا رزم‌حسینی با بیا‌ن این مطلب افزود: راه‌اندازی سامانه و مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت کار مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بوده است که با این مرکز، اتفاق بسیا‌ر مهمی در حوزه بهداشت و سلامت کشور خواهد افتاد.
 • دو پیشنهاد مالیاتی برای کسب‌وکار‌های آسیب دیده از کرونا

  دنیای‌اقتصاد: محمدرضا مرتضوی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران می‌گوید حداقل انتظاری که از دولت وجود دارد، این است که رسته‌هایی از کسب‌وکارهای کوچک را که از شیوع کرونا آسیب دیده‌اند، معاف از رسیدگی و پرداخت مالیات اعلام کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر