آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۹۳۸

 • «کرونا» پنبه صنایع نساجی را زد

  دنیای اقتصاد: به نام این کشورها دقت کنید: بنگلادش، اندونزی، کامبوج، کنیا، سریلانکا و هند. می‌دانید که وجه اشتراک همه آنها تمرکز ویژه بر صنعت نساجی و پوشاک است و چین مهم‌ترین تامین‌کننده مواد اولیه آنهاست. این کشورها در بازار جهانی پوشاک رقابت فشرده‌ای برای کسب سهم بیشتر بازار دارند. مهم‌تر آنکه این کشورها از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان برندهای معتبری مانند آدیداس، نایک، اچ‌اندام و زارا هستند و صنعت پوشاک دنیا وابستگی بالایی به استمرار تولید در آنها دارد.
 • پیامدهای قیمت‌گذاری در زنجیره فولاد

  دنیای‌اقتصاد: داستان سرکوب قیمت در اقتصاد ایران سر دراز دارد. در پس این داستان تراژیک همواره این پرسش مطرح است که آیا رفاه در «مصرف هر چه بیشتر» تعریف می‌شود یا «مدیریت منابع حیاتی و کنترل مصرف کالاهای استراتژیک»؟ بازار فلزات از جمله فولاد مدت‌هاست اسیر نرخ‌گذاری دستوری شده است. آسیب‌شناسی‌ها بیانگر آن است که اعمال سیاست‌های کنترلی در بازار فلزات به «متضرر شدن تولیدکنندگان»، «اتلاف منابع» و «محدود شدن روند توسعه این صنایع» منجر شده است.
 • جهش کیفی تختال فولاد هرمزگان

  گروه شرکت‌ها: بازرسی محصولات گرم و سرد تختال‌های تولیدی در سه ماه نخست ۹۹ حاکی از آن است که روند رو به رشد کیفی تولید در این شرکت به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته تا جایی که در اردیبهشت‌ماه ۲۹/ ۹۹ درصد تختال‌ها بدون نیاز به عملیات اصلاحی مورد تایید بازرسان کیفی این شرکت قرار گرفت.
 • بررسی پیشنهاد افزایش تعرفه آب تحویلی در موارد خاص

  دنیای‌اقتصاد: وزارت نیرو پیشنهاد افزایش تعرفه آب تحویلی یا برداشتی موارد خاص مانند کشتی‌ها، شناورها، تانکرهای خدماتی و... به میزان ۱۵ درصد از ابتدای سال ۱۳۹۹ توسط هیات‌مدیره شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان آب و برق خوزستان را برای سیر مراحل تصمیم‌گیری به هیات دولت ارسال کرده است.
 • وزارت صمت: کمبود ماسک نداریم

  دنیای‌اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای با رد هرگونه کمبود در تولید و تامین ماسک مورد نیاز مردم و کادر درمانی، از وجود ۱۸ میلیون عدد ماسک در انبارها خبر داد و اعلام کرد: این وزارتخانه آمادگی دارد تا در هر نقطه از کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کند، مقادیر انبوه ماسک را تحویل دهد. به گزارش «شاتا»، وزارت صنعت، معدن و تجارت در این اطلاعیه‌ افزوده است: این تعداد ماسک در انبارها دپو شده و این وزارتخانه آمادگی دارد تا در هر نقطه‌ای از کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کند، مقادیر انبوه ماسک را توزیع کند.
 • انتقاد از معطل ماندن تصویب برنامه آمایش سرزمین

  تسنیم: وزیر نیرو گفت: ۴۰ سال است که هنوز در حال تصویب برنامه آمایش سرزمین هستیم؛ جایی که همه بخش‌ها باید یاد بگیرند با هم کار کنند و یک صورت مساله واحد وجود داشته باشد. رضا اردکانیان در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: دستگاه آموزش و پرورش دارای بزرگترین حوزه تاثیر است و دیگر دستگاه‌ها هم می‌توانند ابزار، شیوه‌ها و امکانات ارتباطی خود را با سازمان آموزش و پرورش هماهنگ کرده و به مشارکت بگذارند تا بتوان در مجموع بیشترین استفاده را از این امکان ارتباط برد و در خدمت توسعه کشور قرار داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر