آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۸۸

 • معرفی ۳۰۱ فرصت سرمایه‌گذاری

  دنیای اقتصاد: وزارت صنعت، معدن و تجارت ۳۰۱ اولویت سرمایه‌گذاری را به تفکیک ۳۱ استان کشور برای سال ۹۸ معرفی کرد. این فهرست با هدف رونق تولید، نوسازی و حمایت هدفمند از صنایع و نیز توسعه صادرات غیرنفتی در راستای دریافت اعتبارات از صندوق توسعه ملی تدوین شده است. مطابق اعلام وزارت صمت، سایر طرح‌ها در صورتی‌که دارای ویژگی‌های بارز از جمله نوآوری، فناوری جدید، جایگزینی واردات در محصولات تولیدی باشند، با تایید متولی صنعت تامین مالی می‌شوند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد استان‌های خراسان رضوی و خوزستان بیشترین سهم را از میان طرح‌های اولویت‌بندی شده به خود اختصاص داده‌اند.
 • چرا دولت، خود را دور می زند؟!

  حسين حقگو
  بوروکراسی را مظهر عقلانی شدن امور و ابزار دولت‌ها برای تقسیم کار، ایجاد سلسله مراتب سازمانی، حاکم کردن ضوابط بر روابط، جلوگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی و... می دانند. حال اگر این مظهر عقلانیت مدرن خود آنچنان درهم پیچیده و کلاف سر درگم سد راه انجام صحیح امور شود، آنگاه در قالب «دیوانسالاری» نمود می‌یابد که دولت نیز از شر آن مصون و محفوظ نمی‌ماند.
 • جایزه مالیاتی تولیدکنندگان در سال ۹۹

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی میزان بخشودگی مالیاتی واحدهای تولیدی در سال ۹۹ را اعلام کرد. امید علی پارسا در چهلمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان خوزستان گفت: میزان بخشودگی در سال ۹۹ برای واحدهای تولیدی تا سقف ۷۰ درصد و برای واحدهای غیر تولیدی تا ۵۰ درصد خواهد بود. به‌گزارش «پایگاه خبری اتاق ایران»، او با بیان اینکه سازمان مالیاتی در سطح کشور علاوه بر وصول سهمیه درآمدها چهار هدف مهم را دنبال می‌کند، گفت: این چهار محور مهم شامل «حمایت از تولیدکنندگان»، «مقابله با فساد»، «وصول مالیات» و «ایجاد عدالت مالیاتی» است.
 • گردهمایی بزرگان صنایع غیرآهنی در تهران

  دنیای‌اقتصاد: دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار مهرماه امسال در تهران برگزار می‌شود. این همایش با ابتکار روزنامه «دنیای‌اقتصاد» و با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران در دو روز نهم و دهم مهر ماه ۹۸ برگزار و در آن چالش‌ها و فرصت‌های صنایع غیرآهنی شامل آلومینیوم، مس، سرب و روی، طلا بررسی می‌شود. شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف تأثیرگذاری در حوزه فلزات غیرآهنی و به‌عنوان مهم‌ترین شرکت فعال در این حوزه، همکاری برای برگزاری این همایش را برعهده گرفته است.
 • مالیات ارزش‌افزوده چالش جدی بخش تولید

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مهم‌ترین چالش‌های بخش تولید در خصوص مالیات ارزش‌افزوده که سال‌ها مورد اعتراض فعالان این حوزه بوده در اصلاحیه قانون مالیات ارزش‌افزوده لحاظ نشده است. به گزارش «شاتا» احمد تشکینی افزود: یکی از الزامات و پیش‌نیازهای تحرک تولید به‌ویژه در شرایط فعلی، رفع مشکلات و چالش‌های واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف به‌ویژه حوزه مالیات است.
 • ساخت نیروگاه با درآمد حذف قبوض کاغذی

  ایسنا: وزیر نیرو گفت: سالانه بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی در صنعت برق کشور داریم که تقریبا صددرصد آن را از مردم دریافت می‌کنیم. رضا اردکانیان در حاشیه بازدید از اداره برق شهرستان ساوجبلاغ، با اشاره به ضرورت پاسخگویی مناسب پرسنل ادارات برق به ارباب رجوع اظهار کرد: سیستم این‌ مجموعه باید به‌گونه‌ای باشد که به مطالبات مراجعه‌کنندگان در زمان مناسب پاسخ داده شود. وزیر نیرو در ادامه گفت: قبض برق کاغذی را از مردم می‌گیریم و در قبال آن مواردی مانند ایجاد ساختمان‌های اداری شرکت برق، ایجاد شبکه‌های برق یا احداث نیروگاه را اجرایی می‌کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر