آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۸۷

 • کارنامه جواز صنعتی در ثلث اول

  دنیای اقتصاد: روند صدور مجوزدهی در ثلث اول سال جاری از تداوم تمایل سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی حکایت دارد؛ رشدی که موجب شد بسیاری از پیش‌بینی‌ها از افت سرمایه‌گذاری با اعمال تحریم‌های جدید از بین برود. با اعمال تحریم‌های جدید برخی از فعالان اقتصادی پیش‌بینی می‌کردند که سرمایه‌گذاران به لاک دفاعی رفته و از سرمایه‌گذاری جدید در بخش‌های صنعتی خودداری خواهند کرد،‌ پیش بینی که با ارزیابی درخواست‌های اخذ جواز در ماه‌های اخیر می‌توان گفت تاکنون درست از آب در نیامده و همچنان تقاضا برای سرمایه‌گذاری و اخذ مجوز در کشور وجود دارد.
 • بهانه جدید برای توجیه تفکیک

  دنیای اقتصاد: طرح «تشکیل وزارت بازرگانی» برای چندمین بار در سال جاری در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد؛ طرحی که با اصرار و پیگیری دولت تهیه شد، اما با انکار طیف‌های مختلف از صاحب‌نظران و کارشناسان مواجه شد. استدلال طراحان و سیاست‌گذاران در مورد به‌جریان انداختن پرونده احیای وزارت بازرگانی این است که پراکندگی وزارت بازرگانی در بخش‌های مختلف و نبود مدیریت متمرکز در این بخش، چالش‌هایی را در توزیع کالاهای اساسی شکل داده است.
 • برنامه‌های وزارت صمت برای مبارزه با فساد

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: احصا و اصلاح فرآیند کاری تمامی گلوگاهای فساد در وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌شدت در حال پیگیری است. به گزارش «شاتا»، اکبر صادقی افزود: در قالب جلسات «کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم» که با حضور معاونان و روسای سازمان‌های تابعه وزارت صمت برگزار می‌شود، طی بررسی‌های کارشناسی بسیاری از مبادی فساد و نقاط تخلف‌ساز مجموعه وزارتخانه شناسایی و احصا شده و در همین راستا اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.
 • ۶ محور دومین همایش و نمایشگاه صنایع غیرآهنی

  دنیای‌اقتصاد: گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران با توجه به تجربه موفق برگزاری «اولین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار» و بازخورد مخاطبان مبنی بر کارآمد بودن این رویداد، اقدام به برنامه‌ریزی برای برگزاری دومین دوره‌ این همایش می‌کند.

بیشتر