آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۸۶

 • کارنامه بهاری ورود پول خارجی

  دنیای اقتصاد: کارنامه جذب پول خارجی در صنعت برای اولین فصل ۹۸ منتشر شد. داده‌ها نشان می‌دهد ۲۴طرح به ارزش بیش از نیم میلیارد دلار با سرمایه‌گذاری خارجی‌ها مصوب شده است. مقایسه این رقم با مدت مشابه سال گذشته، از رشد حدود ۹۰درصدی فرود سرمایه خارجی حکایت دارد. استان‌های خراسان رضوی، تهران، آذربایجان شرقی، خوزستان و گیلان در صدر جذب سرمایه‌های خارجی قرار دارند. بیشترین تمایل سرمایه‌گذاران خارجی، سرمایه‌گذاری در طرح‌های کوچک و متوسط است.
 • جدیدترین وضعیت برق‌رسانی به روستاها

  ایسنا: سخنگوی صنعت برق جدیدترین وضعیت برق‌رسانی به روستاها را تشریح کرد و گفت: تعداد روستاهای برق‌دار قبل از انقلاب ۴هزار روستا بوده که طبق جدیدترین آمار به ۵۷ هزار روستا رسیده است. مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه در حال حاضر همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق‌دار هستند، اظهار کرد: در سال‌های بعد از انقلاب به‌طور متوسط هر روز چهار روستا برق‌دار شده است. وی با بیان اینکه حدود ۲۵۰ روستا با نیروی خورشیدی برق‌دار شده‌اند، گفت: دسترسی این مناطق به شبکه برق دور است. تعرفه برق، روستایی ارزان‌ترین تعرفه است. به‌طور کلی حدود ۳۶ میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۱ میلیون مشترک خانگی هستند و ۱۳ میلیون مشترک زیر ۲۰۰ کیلووات ساعت در تابستان مصرف می‌کنند.
 • بهره‌برداری از ۶۲ طرح توزیع نیروی برق استان تهران

  گروه بنگاه‌ها: ۶۲ پروژه تامین برق، روشنایی معابر، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق به ارزش ۵۲ میلیارد تومان همزمان با فرارسیدن هفته دولت از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران آماده بهره‌برداری است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اعلام این خبر به ارائه گزارش مختصری از عملکرد این شرکت پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۷، جهت اجرای طرح‌های عمرانی شامل توسعه، احداث و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق ۲۹۵ میلیارد تومان هزینه شده که اعتبار تخصیص‌‌یافته جهت اجرای طرح‌های عمرانی در سال ۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ به میزان ۶۲ درصد افزایش یافته است.
 • افتتاح اولین شعبه «هایپر قسط»

  گروه بنگاه‌ها: نخستین شعبه فروشگاه اقساطی کشور با نام «هایپر قسط» آغاز به کار کرد. سیداحمد سیدی‌مطلق، طراح و بنیان‌گذار این فروشگاه در مراسم آغاز به کار هایپر قسط گفت: هایپر قسط علاوه بر ارائه خدمات به خانواده‌ها و نیز مصرف‌کنندگان خانگی در تامین مواد اولیه و نیازهای تولیدکنندگان در بخش‌های کشاورزی و صنعتی نیز فعالیت خواهد کرد.

بیشتر