آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۰۴

 • کارنامه تولید در سال۹۷

  دنیای اقتصاد: کارنامه تولیدات صنعتی و معدنی در سال ۹۷ منتشر شد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش صنعت سال گذشته را با افت قابل توجه تولید سپری کرد و تولید محصولات منتخب معدنی نیز هر چند در این سال کارنامه قابل توجهی نداشتند، اما این گروه توانست با رشد اندک این سال را سپری کند. پرونده تولید در سال گذشته در حالی با رکود تولیدات صنعتی و معدنی بسته شد که شاخص مدیران خرید (شامخ) در دو ماه پایانی سال جاری تصویر متفاوتی از این شاخص ارائه کرده بود؛ تصویری که از بهبود وضعیت تولید حکایت داشت.
 • عرضه خوب غذا

  دنیای اقتصاد: سازمان بین‌المللی غذا و کشاورزی ملل متحد، فائو، گزارش خود با عنوان «چشم‌انداز غذا» را منتشر کرد. این گزارش که سالی دو بار منتشر می‌شود، یادآور شده است که الگوهای جدید و نوظهوری در حوزه تجارت مواد غذایی، بیماری دام و طیور و تولید محصولات کشاورزی در سطح جهان مشاهده می‌شود.
 • رئیس هیات‌عامل ایدرو منصوب شد

  شاتا: با حکم رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد باقر عالی به‌عنوان معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و محمد‌رضا سجادیان به‌عنوان عضو موظف هیات‌عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن(ایمیدرو) منصوب شدند.
 • تعادل مصرف با توسعه گردشگری آب و انرژی

  ایرنا: رئیس مرکز امور اجتماعی وزارت نیرو معتقد است توسعه گردشگری آب و انرژی می‌تواند مصرف را تعدیل کرده و باعث شود مردم با رویکردی مسوولانه‌تر آب و انرژی را مصرف کنند.
 • بر مشکلات اقتصاد ملی نیفزاییم

  محسن خليلي
  طرح مباحث اقتصادی در این روزها امری سخت و دشوار است؛ چراکه سایه سنگین سیاست به‌خصوص سیاست خارجی دامن‌گستر و اکثر مسائل، به درست یا غلط، از این زاویه و منظر نگریسته می شود. اما نگارنده به‌عنوان یک فعال صنعتی و فردی تشکل گرا وظیفه خود می دانم در چارچوب دانش و تجربه ام که حوزه اقتصاد ملی و صنعت است، نکاتی را راجع به فراخوان اخیر جناب آقای دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، یار و همراه گرامی و صمیمی بخش خصوصی و صنعت کشور عرض کنم. ایشان اخیرا از صاحب نظران خواسته‌اند که با توجه به سخت شدن شرایط اقتصادی، دولت را در انتخاب یکی از راه‌های سهمیه‌بندی و کوپنی کردن برخی کالاها و حضور بیشتر و پررنگ تر دولت در اقتصاد و گزینه کم کردن حضور دولت و آزادسازی اقتصادی و رفع محدودیت‌ها و قید و بندها یاری دهند.

بیشتر