آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۰۲

 • بسته حمایتی برای کسب‌و‌کارها

  دنیای اقتصاد: وزارتخانه‌های اقتصادی یکی پس از دیگری بسته‌های خود برای رونق را اعلام می‌کنند. پیش از این، وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته حمایتی خود را در ۷محور و ۳۵پروژه اعلام کرده بود و حال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مکانیزم حمایتی این وزارتخانه از بنگاه‌های تولیدی را در ۱۷ بند رونمایی کرد. گفته می‌شود که محمد شریعتمداری با ابلاغ این بخشنامه سعی دارد تا تعامل بین سازمان تامین‌اجتماعی و بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد دریافت حق بیمه در سال رونق تولید بیشتر کند.
 • چرخش در انتخاب شرکای تجاری

  دنیای اقتصاد: فعالان بخش خصوصی وضعیت تجارت خارجی ایران در سال گذشته را محک زدند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سهم کالاهای منبع ‌محور به‌ویژه پایه نفتی در سبد صادرات کشور در حال کاهش بوده و به این ترتیب سبد صادراتی در حال دگرگونی است. شاهد این ادعا کاهش سهم صادرات میعانات گازی است که در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل، به لحاظ ارزش افتی نزدیک به ۳۰ درصد را تجربه کرده است.
 • آخرین وضعیت منابع آبی تهران

  دنیای اقتصاد: قائم مقام شرکت آب و فاضلاب تهران، آخرین وضعیت منابع آبی تهران را مورد ارزیابی قرار داد. به گزارش «ایسنا»، محمدرضا احمدنسب گفت: بر اساس آخرین آمار وضعیت منابع آبی تهران نسبت به سال گذشته بسیار بهبود یافته است به گونه‌ای که امسال تابستان، نگرانی و دغدغه‌ای برای تامین آب نخواهیم داشت.
 • اعلام تامین ارز صنعت لوازم خانگی به بانک مرکزی

  شاتا: مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ تولید لوازم خانگی در اولویت برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است، گفت: تامین ارز صنعت لوازم خانگی به بانک مرکزی اعلام شد. عباس هاشمی گفت: امسال با تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت حفظ وضعیت موجود را در دستور کار قرار دادیم و در کنار این اقدام درخصوص افزایش تولید، برنامه ریزی‌هایی انجام شد.
 • بدهی‌های صنعت برق نزولی شد

  دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت توانیر از آغاز سیر نزولی بدهی‌های صنعت برق ایران پس از ۱۵ سال خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدحسن متولی‌زاده در جلسه شورای معاونان توانیر این موفقیت را حاصل استفاده مناسب صنعت برق از ظرفیت‌های بودجه سال گذشته، از جمله در بحث تفاوت نرخ و تهاترها عنوان و اظهار کرد: صنعت برق تا پیش از این هر ساله با افزایش بدهی رو‌به‌رو بود، این در حالی است که برای نخستین بار طی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته نه تنها افزایش بدهی نداشتیم، بلکه با استفاده مناسب از ظرفیت‌های قانونی، روند کاهشی بدهی‌ها به‌عنوان یک دستاورد ارزشمند آغاز شد. مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به لزوم مستندسازی و انعکاس مناسب این موفقیت، پیگیری اقدامات انجام شده و استفاده از ظرفیت‌های بودجه ۹۸ را به‌عنوان یک اقدام جدی مورد تاکید قرار داد. وی به تدوین برنامه صنعت برق تا سال ۱۴۰۰ از سوی معاونت برنامه‌ریزی شرکت توانیر اشاره کرد و خواستار ارائه نظرات اصلاحی و اجرای فعالیت‌های تعریف شده در این برنامه شد.
 • ۵۰ نیروگاه خورشیدی در ایران فعال شد

  پاون: رئیس سازمان ساتبا گفت: درصددیم در سال ۹۸ روش جدیدی را ایجاد کنیم که تولید و مصرف برق تجدیدپذیر بدون وابستگی به دولت مستقیما از مردم به مردم و از طریق بخش خصوصی به مصرف‌کنندگان شکل بگیرد.
 • حل مشکلات ارزی بخش معدن و صنایع معدنی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات عامل ایمیدرو از حل مشکلات ارزی و ایجاد توازن ارزی در بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.
 • دریافت لوح رعایت حقوق مصرف‌کننده توسط یک تولیدکننده رادیاتور

  گروه بنگاه‌ها: شرکت کوشش رادیاتور در هجدهمین دوره همایش تقدیر از شرکت‌های برتر کشور موفق به دریافت لوح ملی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت کوشش رادیاتور، این لوح از سوی رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به مدیران شرکت اهدا شد. شرکت تولیدی کوشش رادیاتور صادرکننده محصول به بیش از ۳۰ کشور جهان در چهار قاره است.

بیشتر