آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۰۱

 • امتیاز جدید برای ترخیص کالا

  دنیای اقتصاد: دور جدید تصمیمات گمرک ایران با دو هدف کاهش رسوب کالا و تسهیل فرآیند‌های اداری مرتبط با فعالان اقتصادی و ذی‌نفعان گمرک در دستور کار قرار گرفت. در فاز اول از سیاست روان‌سازی وارداتی،‌ ترخیص اقلام اظهار شده به گمرک، بدون نیاز به اصلاح ثبت سفارش و مشروط به ثابت ماندن شرح تجاری کالا امکان‌پذیر شده است. در این راستا برآوردها نشان می‌دهد که با اجرای دستورالعمل مذکور حدود ۳ هزار اظهارنامه تعیین تکلیف شود.
 • قیمت کالاهای سفره روزه‌داران

  دنیای اقتصاد: هر سال بازار در ماه رمضان رونق بیشتری پیدا می‌کند و معمولا در این بازه زمانی تقاضا برای محصولات مختلف افزایش می‌یابد. در همین راستا سیاست‌گذاران نیز مصوباتی برای چگونگی توزیع و قیمت کالاهای اساسی موردنیاز مردم در این ماه ابلاغ می‌کنند تا مانع از گرانی و گران‌فروشی شوند. حال این سوال مطرح است که در ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و محبوب در این ماه چقدر است؟ «دنیای اقتصاد» در گزارش پیش‌رو قیمت محصولات پرطرفدار در ماه رمضان مانند «برنج»، «روغن»، «شکر»، «زولبیا و بامیه»، «گوشت، مرغ و تخم‌مرغ»، «میوه»، «آش و حلیم» و «خرما» را مورد ارزیابی قرار داده است.
 • تامین مواد اولیه چالش بزرگ صنعت سیم و کابل

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت سیم و کابل ابهر تامین مواد اولیه را چالش بزرگ صنعت سیم و کابل می‌داند و معتقد است قیمت غیرمنطقی مواد اولیه، به‌صورت مستقیم مصرف‌کننده‌ها را متاثر کرده و هزینه‌های آنها را به شدت افزایش می‌دهد.
 • تندیس حقوق مصرف‌کننده برای نوین زعفران

  گروه بنگاه‌ها: گروه تولیدى صادراتى بین‌المللى نوین زعفران در هجدهمین مراسم گرامیداشت روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، برای بار چهاردهم موفق به دریافت تندیس طلایى و گواهینامه حقوق مصرف‌کنندگان شد. مشترى مدارى، کیفیت بالاتر، قیمت‌هاى رقابتى، خدمات مناسب به مشتریان و نوآورى در این زمینه‌ها از عواملى است که در این انتخاب موثر بوده است. گروه تولیدى صادراتى بین‌المللى نوین زعفران که مدیریت عالى آن به عهده «على شریعتی‌مقدم» است، بزرگ‌ترین و مجهزترین واحد فرآورى و بسته‌بندى بهداشتى زعفران در جهان را ایجاد کرده است. نوین زعفران علاوه بر کسب چند دوره گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان دارنده برخی عناوین دیگر نظیر عنوان صادرکننده نمونه کشوری (۸ دوره)، واحد نمونه ملی کیفیت و استاندارد، واحد نمونه صنایع غذایی و بهداشتی، دارنده نشان ایمنی و سلامت (سیب سلامت)، واحد برتر تولید ملی– افتخار ملی (۵ دوره) و دارنده گواهینامه محصول ارگانیک و برند برتر ایران است.
 • تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی در اولویت

  شاتا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تامین به موقع مواد اولیه مورد نیاز صنایع، یکی از کلیدی‌ترین موضوعات در این وزارتخانه به شمار می‌رود، عنوان کرد: در بخش تولید با توجه به نام‌گذاری امسال به نام سال رونق تولید و بحث صیانت از تولید در فضای کسب و کار کنونی، لزوم مدیریت بهتر بر بخش تولید داخلی بیش از پیش احساس می‌شود.

بیشتر