آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۶۶

  • سهمیه استان‌ها از وام حمایتی

    دنیای اقتصاد: چگونگی توزیع ایجاد اشتغال و سهم هر استان از تسهیلات پیش‌بینی شده برای اجرای تبصره ۱۸ قانون برنامه بودجه سال ۹۷ اعلام شد. تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد و بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی از مهم‌ترین برنامه‌های تبصره ۱۸ به شمار می‌رود. براساس جزئیات دستورالعمل این تبصره، برای ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که ۱۰هزار میلیارد تومان آن از طریق منابع بانکی و ۱۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده نیز از طریق منابع صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.
  • ۱۴ میلیارد دلار صادرات در بخش صنعت

    شاتا: آمارها نشان می‌دهد در ۹ ماه ۱۳۹۷، ارزش صادرات بخش صنعت ۱۴ میلیارد دلار و صادرات بخش معدن ۲/ ۹۷۰ میلیون دلار شده است. مطابق با داده‌های آماری در ۹ ماه ۱۳۹۷، صادرات کالاهای غیرنفتی ۹/ ۸۶ میلیون تن با ارزش ۴/ ۳۳ میلیارد دلار برابر ۳/ ۲۸ میلیارد یورو، نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۲‌درصد کاهش و به لحاظ ارزش دلاری ۴/ ۵‌درصد و یورویی ۸/ ۲‌درصد رشد داشته است.
  • واردات ۱۱ میلیارد دلاری کالاهای اساسی

    دنیای اقتصاد: رئیس کل گمرک ایران از واردات ۱۱ میلیارد دلاری کالاهای اساسی به کشور طی ۱۱ ماه سال ‌جاری خبر داد و گفت: در کالاهای اساسی بحران که نداریم هیچ، بلکه در برخی اقلام کالایی مثل ذرت یا گوشت واردات نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است. به گزارش روابط عمومی گمرک، مهدی میراشرفی با رد شایعات بحران در تامین کالاهای اساسی گفت: طی ۱۱ ماه اخیر آماری از واردات کالاهای اساسی داریم که نشان‌دهنده بحران در این زمینه نیست و وضعیت مطلوب است؛ در این مدت ماهانه بالغ بر یک میلیارد دلار کالاهای اساسی به کشور وارد شده که به لحاظ وزنی ۷۰۰ هزار تُن نسبت به مدت مشابه افزایش داشت.

بیشتر