آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۶۵

 • مختصات جدید فتح بازار عراق

  دنیای‌اقتصاد: زمان‌بندی افزایش مناسبات تجاری با همسایه غربی در دیدار وزرای تجارت ایران و عراق اعلام شد. براساس آمار اعلام شده از سوی گمرک در ۱۱ ماه منتهی به بهمن سال‌جاری عراق دومین شریک تجاری ایران بوده و صادرات ایران به این کشور در این دوره زمانی برابر با ۲/ ۸ میلیارد دلار ثبت شده است که با توجه به زمان‌بندی اعلام شده از سوی مقامات تجاری ایران و عراق، تا دو سال آینده این رقم باید به ۲۰میلیارد دلار افزایش یابد.
 • پیشرفت ۶۵ درصدی تعمیرات نیروگاه‌های برق

  ایسنا: مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: در حال حاضر ۶۵ درصد تعمیرات نیروگاه‌ها انجام شده و براساس برنامه‌ریزی‌ها باید تا قبل از خردادماه عمده این تعمیرات انجام شود. محسن طرزطلب با بیان اینکه به‌رغم مشکلات و چالش‌هایی که وجود داشت، توانستیم عملیات تعمیرات و نگهداری نیروگاه‌های دولتی و خصوصی را پیش ببریم اظهار کرد: یکی از اقدامات لازم برای تامین برق تابستان انجام عملیات تعمیرات است.
 • قائم مقام ایدرو منصوب شد

  دنیای اقتصاد: با تایید وزیر صمت و طی حکمی از سوی شهریار طاهرپور، بهزاد اعتمادی به‌عنوان قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران منصوب شد. به گزارش «ایدرونیوز»، براساس ماده ۱۲ اساسنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، قائم مقام رئیس هیات عامل در غیاب رئیس، وظایف او را انجام می‌دهد. اعتمادی که تجربه هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشکده فنی دانشگاه تهران را در سوابق علمی خود دارد، دو دهه قبل همکاری خود را با ایدرو به‌عنوان مدیرعامل پژوهش‌های فراصنعتی آغاز کرد. وی همچنین مسوولیت‌های دیگری چون مدیر صنایع زیر بنایی و قائم مقام بهره‌برداری ایدرو، مدیرعامل شرکت نوسازی صنایع ایران، قائم مقام ایران خودرو و معاون صنایع حمل‌و‌نقل ایدرو را در کارنامه خود دارد.
 • طلب ۳۰۰ میلیارد تومانی تولیدکنندگان برق تجدیدپذیر

  خبرگزاری صداوسیما: عضو کمیسیون سندیکای برق گفت: معوقات تولیدکنندگان برق تجدیدپذیر از وزارت نیرو بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است. علیرضا کلاهی با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز توسعه تولید برق از انرژی تجدیدپذیر از عوارض مندرج در قبوض برق دریافت می‌شود، اظهار کرد: طبق برآورد انجام شده باید امسال بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این بخش اختصاص می‌یافت که در صورت تحقق، علاوه بر تعهدات امسال، تعهدات قبلی وزارت نیرو به بخش خصوصی نیز تسویه می‌شد. این درحالی است که امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت و این رقم برای پرداخت معوقه بخش‌خصوصی کافی نیست.
 • تغییر الگوی فضای سبز شهری تهران

  پاون: وزیر نیرو با اشاره به مصوبات کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی در جهت تغییر روش‌های آبیاری و الگوی فضای سبز شهری گفت: درصددیم در ابتدای سال آینده به‌طور خاص بحث نوع پوشش گیاهی سازگار با اقلیم پایتخت و تغییر الگوی فضای سبز شهری تهران بزرگ در دستور کار این کارگروه قرار بگیرد. رضا اردکانیان در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: برنامه‌های این چنینی در چارچوب طرح‌های استانی برای سازگاری با کم‌آبی است و براساس آن برنامه‌های هر استان به نوبت با حضور استانداران در کارگروه یاد شده مورد بررسی قرار می‌گیرد. وی تاکید کرد: براین اساس با توجه به اقلیم و شرایط متفاوت هر استان طبیعتا در برخی مناطق توجه بیشتری به مساله مشارکت شهرداری‌ها برای کاهش مصرف آب با کیفیت و شرب در فضای سبز شهری شده است.
 • توسعه صادرات محصولات بوتان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بوتان برنامه گسترده‌ای برای صادرات محصولاتش به خارج از کشور دارد و در این زمینه علاوه بر کسب سهم حداکثری از بازار داخلی وسایل گرمایشی، با صادرات روزافزون و مستمر به اروپا و آسیا بازارهای جدیدی را به‌دست آورده است. به گزارش «روابط عمومی شرکت بوتان»، این شرکت رکورد خود را با صادرات بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه شکسته است. این شرکت همچنین در مراسم اهدای معتبرترین جایزه ملی نشان (برند) تجاری برتر ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان توسعه تجارت برگزار شد، توانست برای دومین بار پیاپی گواهینامه و تندیس برند برتر کشور را کسب کند. بوتان تولیدکننده انواع محصولات از جمله پکیج شوفاژ دیواری، آبگرمکن و رادیاتور و تجهیزات تاسیساتی کشور است. این شرکت از یک شبکه گسترده ارائه خدمات پس از فروش و تامین قطعات با ۶هزار نفر پرسنل آموزش دیده و مجرب در ۳۱ استان و ۶۳۵ شهر برخوردار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر