آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۸۲

 • نقشه خنثی‌سازی بمب صندوق‌ها

  دنیای اقتصاد: بحران صندوق‌های بازنشستگی و عوامل موثر بر وضعیت آنها از نگاه کارشناسان یکی از ابرچالش‌های اقتصاد ایران است. وضعیت این صندوق‌ها به‌گونه‌ای است که اگر به آن توجه نشود، همچون بمب ساعتی منفجر خواهد شد. در این میان، فعالان بخش خصوصی با درک این موضوع ضمن بررسی زوایای مختلف مشکلات صندوق‌های بازنشستگی و تبعات کج‌کارکردی‌‌های آنها بر فضای اقتصادی کشور که طیف وسیعی از چالش‌ها مانند عدم‌ثبات مالی، عدم‌استقلال مالی، دخالت سیاست‌گذار در رویه کار صندوق‌ها و... را دربرمی‌گیرد، روش خنثی‌سازی بمب صندوق‌ها را اعلام کردند.
 • چینش الگوی مصرف برق مشترکان تهرانی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به اینکه به محض ابلاغ شناسایی مشترکان پرمصرف برق تهران از سوی وزارت نیرو، این کار به راحتی انجام خواهد شد، گفت: ۲۰ درصد از مشترکان تهرانی بیشتر از الگوی مصرف، برق مصرف می‌کنند. حسین صبوری در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به این سوال که آیا وزارت نیرو ابلاغیه‌ای به شرکت توزیع برق مبنی بر شناسایی مشترکان پرمصرف برق داشته است یا خیر، گفت: ۷۶ درصد مشترکان برق در تهران مشترکین خانگی هستند که خوشبختانه ۸۰ درصد مشترکان تهرانی الگوی مصرف را که ماهانه ۳۰۰ کیلووات ساعت است، رعایت می‌کنند و تنها ۲۰ درصد مشترکان خانگی تهرانی هستند که بدمصرف هستند و مصرف بیشتر از الگو را در کارنامه خود دارند.
 • انتقال تجربه مدیریتی به یک فرهنگ تبدیل شود

  گروه بنگاه‌ها: دو اتفاق مهم تحریم و جابه‌جایی مدیران بازنشسته با مدیران جوان، انتقال تجربه مدیریتی را ضروری‌تر می‌کند. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، سیدعلیرضا شجاعی سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این مطلب، گفت: شرایط کنونی کشور، ایجاب می‌کند که مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی بیش از گذشته، در قالب یک هم افزایی و همکاری، نسبت به انتقال تجربیات موفق خود به مدیران جوان و سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام کنند.
 • تدوین ۱۷ استاندارد کلان در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی

  ایرنا: رئیس سازمان استاندارد کشور گفت: در نظر داریم ۱۷ استاندارد کلان را پیش‌بینی و تدوین کنیم تا در بخش مدیریت مسوولیت اجتماعی اقدامات اساسی انجام شود. نیره پیروزبخت در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه استان تهران از نظر استاندارد اظهار کرد: سازمان استاندارد در شرایط ویژه، رویکرد اقتصاد مقاومتی و قانون جدید را تدوین کرده که مربوط به کالا و خدمات نیست، بلکه در مفاهیم زندگی رسوخ و ظهور می‌کند.
 • معارفه مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت

  شاتا: مراسم معارفه اکبر صادقی، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و رئیس‌ مرکز حراست وزارت صمت برگزار شد. افشار فتح‌الهی در این مراسم به نقش کلیدی دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات در اجرای سلامت اداری و شناسایی مشکلات اشاره کرد و گفت: با رصد و نظارت بر عملکرد معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توان موانع را شناسایی و با ارائه راهکارهای اجرایی از بروز برخی اتفاقات پیشگیری کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر