آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • تصویر استانی از کسب‌وکار خرد

  دنیای‌اقتصاد: تصویر استانی کسب‌وکارهای خرد به روز رسانی شد. پایش کارنامه صدور پروانه‌های صنفی استان‌های کشور در نیمه ول امسال از رشد ۲/ ۱‌درصدی صدور جواز نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل حکایت دارد.
 • هشدار نسبت به بازگشت آنفلوآنزای پرندگان

  دنیای اقتصاد: در جدیدترین نشست کمیسیون کشاورزی اتاق تهران موضوع شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بار دیگر در دستور کار قرار گرفت. رئیس کمیسیون کشاورزی در این جلسه عنوان کرد امسال نشانه‌هایی از بازگشت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به مزارع پرورش طیور کشور دیده می‌شود و برای جلوگیری از شیوع بیشتر آن باید راهکارهای دفاعی را هر چه سریع‌تر در پیش گرفت. بر این اساس پیش از این بخش‌خصوصی برای پیشگیری از شیوع این بیماری و آسیب‌های بیشتر به صنعت طیور کشور از دولت تقاضای رسیدگی کرد.
 • افزایش ۴۳ درصدی صادرات ایران به اندونزی

  دنیای اقتصاد: رایزن بازرگانی ایران در اندونزی از افزایش ۴۳ درصدی ارزش صادرات ایران به اندونزی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری با اعلام این خبر افزود: براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات کشورمان به اندونزی در ۷ ماه سال‌جاری به ۴۰۲ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ۲۸۰ میلیون دلار مدت مشابه در سال گذشته نشان‌دهنده رشد ارزشی ۴۳ درصدی و رشد وزنی ۱۰ درصدی است.
 • حمل‌ونقل هوایی مسیری برای عبور از رکود

  دنیای اقتصاد: دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه حمل‌ونقل هوایی موثرترین ابزار برای خروج از رکود اقتصادی است، گفت: حمل‌ونقل هوایی سالانه حدود ۴/ ۴ میلیارد نفر مسافر و ۶۲ میلیون تن بار به ارزش ۶۸۰۰ میلیارد دلار را جابه‌جا می‌کند.
 • جزئیات سفر هیات ایرانی به روسیه

  دنیای‌اقتصاد: وزیر نیرو روز چهارشنبه، هفتم آذر طی سفری دو روزه به منظور دیدار با مقامات دولتی روسیه و هماهنگی برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران راهی این کشور خواهد شد.
 • نظارت بر توزیع کالاهای استراتژیک با سامانه‌های سه گانه

  شاتا: مدیر‌کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که نظارت دقیق بر وضعیت توزیع کالا در بازار با سامانه‌های سه گانه گمرک، سامانه جامع انبارها و سامانه جامع حمل و نقل، آسیب‌های ناشی از تحریم را به حداقل ممکن خواهد رساند. محمد قبله افزود: همان گونه که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، انبارهای ما مملو از کالاهای اساسی است، همچنین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی نیز تا نیمه ابتدایی سال آتی تامین شده است بنابراین تحریم تاثیر چندانی دراین خصوص نخواهد داشت.
 • تاثیر تحریم‌ها بر ورود تکنولوژی‌ بخش نیروگاهی

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل دفتر راهبردی و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو آثار تحریم‌ها بر ورود تکنولوژی‌های جدید بخش نیروگاهی به کشور را تشریح کرد. به گفته محمدعلی فرحناکیان، بخش نیروگاهی با کشورهای صاحب تکنولوژی‌های جدیدی همچون توربین‌های گاز کلاس F قراردادهای درازمدتی منعقد کرده که تحریم‌های یک‌جانبه هیچ کشوری از جمله آمریکا آنها را لغو نخواهد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وی با اشاره به تاثیر تحریم‌های تحمیلی به کشور برای ورود تکنولوژی‌‌های مرتبط با توربین‌های جدید نیروگاهی گفت: با صاحبان تکنولوژی‌های جدیدی همچون توربین‌های گاز کلاس F قراردادهای درازمدتی منعقد شده که تحریم‌های یک‌جانبه اخیر آنها را مختل نخواهد کرد.

بیشتر