آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۰۸

 • برندگان میدان جهانی تجارت

  دنیای اقتصاد: برندگان عرصه جهانی تجارت چه کسانی خواهند بود؟ متولیان اقتصادی کشور بر این باورند که در جهان رقابتی امروز، کشورهایی موفق خواهند شد که در کنار دستیابی به ضریب بهره‌وری بالا، هزینه‌های سرمایه‌گذاری را کاهش، کیفیت تولید را افزایش و قیمت‌تمام شده محصولات را تقلیل دهند.
 • افزایش ۱۰ درصدی تولید سیگار درکشور

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور عملکرد هشت ماه منتهی به آبان صنعت دخانیات کشور را در چهار بخش تولید، واردات، صادرات و مبارزه با قاچاق تشریح کرد. علی اصغر رمزی در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: میزان واردات سیگار طی مدت مذکور معادل یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون نخ سیگار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش یافته است.
 • سهم دریاها در تامین آب ایران

  ایسنا: یکی از اولویت‌های دولت دوازدهم احداث شبکه‌های آبرسانی به روستاهای مناطق ساحلی، مرزی و کویری است که در دولت یازدهم زمینه تولید ۲۰ هزار مترمکعب آب شرب از طریق آب شیرین‌کن فراهم شد و طبق وعده مسوولان تا پایان دولت دوازدهم این مقدار به ۷۰هزار متر مکعب خواهد رسید.
 • موانع و راهکارهای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی

  عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق ایران
  سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی که نقش اساسی در ایجاد اشتغال و افزایش رشد و توسعه اقتصادی ‌کشور می‌تواند ایفا کند و از بعد داخلی موجب تحرک بیشتر بخش‌های مختلف اقتصادی و از بعد خارجی باعث ارائه جنبه‌ای مثبت از کشور در صحنه بین‌المللی و تقویت جایگاه سیاسی و امنیتی شود، در شرایط کنونی با موانع و مشکلاتی مواجه است.

بیشتر