آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۰۷

  • ۱۰ چالش حال و آینده فولاد

    دنیای اقتصاد: متولیان، صاحب‌نظران و فعالان بخش خصوصی صنعت فولاد در دومین نشست کمیته راهبردی هشتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد که بهمن‌ماه به ابتکار «دنیای اقتصاد» برگزار می‌شود، چالش‌های امروز و آینده فولاد تا افق ۱۴۰۴ را بررسی کردند. ارزیابی‌ها حاکی از این است که پراکندگی استقرار واحدهای فولادی اولین چالش در این حوزه است. در کنار این موضوع، ساختار تجارت و بازار، بحران تامین مالی، ضعف تکنولوژی و کمبود زیرساخت‌ها از دیگر چالش‌های این صنعت استراتژیک است که در طرح جامع فولاد باید برای حل آن راهکار ارائه شود.
  • آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات در حوزه صنعت و معدن

    دنیای اقتصاد: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱۲ درصدی پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت و معدن در هفت ماه امسال خبر داد. به‌گزارش «شاتا»، محسن صالحی‌نیا در مراسم روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان یزد در سال ۱۳۹۶ گفت: در این مدت ۹۵هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور به این حوزه پرداخت شد که امیدواریم تا پایان سال به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برسد.
  • چالش‌های توسعه صنایع صادرات‌محور

    دنیای اقتصاد: ششمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران به بررسی نتایج مطالعات پشتیبان برنامه راهبردی توسعه صنایع صادراتی و رقابتی که توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی صورت گرفته، اختصاص داشت.

بیشتر