آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۰۹

 • قاب جدید تجارت با اروپای شرقی

  دنیای اقتصاد: مجارستان برای سرمایه‌گذاری در راستای اجرای ۵۰ طرح و پروژه از پیش تعریف شده در ایران اعلام آمادگی کرد. اوایل سال‌جاری و در راستای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی تعیین تکلیف ۵۰ طرح اولویت‌دار ملی به وزارت صنعت سپرده شد و حال با رایزنی صورت‌گرفته با هیات مجارستانی شرایط برای سرمایه‌گذاری در برخی از طرح‌های تکلیف‌شده به وزارت صنعت کلید زده شد.
 • استارت احیای دریاچه ارومیه با همکاری فائو

  دنیای اقتصاد: استارت احیای دریاچه ارومیه با پروژه مشترک میان ستاد احیای دریاچه ارومیه و فائو زده شد. این طرح با هدف بهره‌گیری از تخصص جهانی در راستای حمایت از تلاش‌های ملی برای احیای دریاچه ارومیه و در پروژه‌ چهار ساله با عنوان برنامه یکپارچه مدیریت پایدار منابع آبی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه صورت خواهد گرفت و منابع مالی این طرح را دولت ژاپن تامین می‌کند.
 • مهم‌ترین چالش‌های آبفای پایتخت

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل آبفای استان تهران مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های آبفای شهر تهران را تشریح کرد. به‌گفته محمد پرورش «منابع آب و طرح جامع آب شهرهای استان تهران»، «اقتصاد آب و قیمت تمام‌شده»، «بازسازی تاسیسات آب، فاضلاب و برق» و «طلب‌های این سازمان» از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی آبفای پایتخت به‌شمار می‌روند.
 • دستورکار ایمیدرو برای طرح‌های دانش‌بنیان معدنی

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات عامل ایمیدرو در «نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی توسعه کارآفرینی فناورانه»، عنوان کرد که حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان معدنی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار ایمیدرو است.
 • آخرین وضعیت بازرسی‌ از صنوف تهران

  دنیای اقتصاد: برآوردها نشان می‌دهد که تعداد کل بازرسی‌ها از صنوف تهران در آبان ماه سال‌جاری ۴۳هزار و ۴۹۴ فقره بوده که ۷هزار و ۳ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از۱۲میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال تشکیل شده است.

بیشتر