آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۸۰

  • ردیابی مقصد ضمانت‌نامه‌های صنعتی

    دنیای اقتصاد: کاهش وابستگی بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEها) به منابع بانکی را می‌توان یکی از راهکارهای رشد این بخش دانست؛ راهکاری که برای تحقق آن تاکنون برنامه‌های گوناگونی درنظر گرفته شده است که در این‌خصوص می‌توان به عرضه سهام صنایع کوچک و متوسط در فرابورس و گسترش اعتبار صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اشاره کرد. طرح‌هایی که اجرایی کردن آنها تاحدودی کاهش وابستگی صنایع کوچک و متوسط به بانک‌ها را به همراه خواهد داشت.
  • دست‌اندازهای صادرات پتروشیمی

    دنیای اقتصاد: چهارمین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به بررسی چالش‌های صادراتی صنعت پتروشیمی اختصاص یافت. در این نشست، فعالان اقتصادی ضمن اشاره به دست‌اندازهای صادرات در این صنعت، پیشنهادهایی را نیز ارائه دادند. صدور کالاهای پتروشیمی،‌ نقش مهم و عمده‌ای در حجم صادرات کشور دارد. به گونه‌ای که با حذف آن، حجم صادرات کشور، تغییرات قابل توجهی خواهد داشت.
  • کدام کالاها کد شناسه گرفتند؟

    دنیای اقتصاد: خبرها حاکی از آن است که کد شناسه کالا در ۵ گروه کالایی عملیاتی شده و قرار است تا آخر آبان ماه نیز این کد برای لوازم‌خانگی اجباری شود. اوایل خردادماه سال جاری بود که سامانه مدیریت شناسه کالا به‌عنوان اتاق فرمان جدید برای کنترل قاچاق رونمایی شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر