آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۷۵

 • درس فرانسوی برای دیپلماسی اقتصادی

  دنیای اقتصاد: «استفاده از فرصت‌های برجام تنها به واسطه فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی قوی امکان پذیر است»؛ این عقیده‌ای است که فعالان اقتصادی روی آن اتفاق نظر دارند. دیپلماسی اقتصادی مفهومی نوپا در ادبیات اقتصاد سیاسی ایران است که هنوز از چارچوب‌های نظری لازم برخوردار نیست.
 • افزایش ۱۱۵ درصدی بارندگی‌ها در مهرماه

  دنیای اقتصاد: آخرین وضعیت بارش‌های مهرماه نشان می‌دهد، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهرماه تا ۲۹ این ماه بیش از ۶/ ۸میلی‌متر بوده، به این ترتیب، میزان بارش‌ها نسبت به دوره مشابه پارسال ۱۱۵ درصد افزایش داشته است.
 • رئوس برنامه‌های گزینه‌ پیشنهادی وزارت نیرو

  دنیای اقتصاد: رئوس برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو که در چهار بخش «آب و پساب»، «برق و انرژی‌های تجدیدپذیر»، «مدیریت منابع انسانی، علم، فناوری و پشتیبانی صنعت» و «مدیریت تامین منابع مالی» تنظیم شده، به مجلس ارائه شد.
 • تسهیلات با کارمزد ۶ درصد برای نواحی کم‌برخوردار

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اعلام خبر ارائه تسهیلات با کارمزد ۶ درصد به واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق روستایی و نواحی کم‌برخوردار گفت: تسهیلات مصوب ۶۰ هزار میلیارد ریال است و طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری تولیدی و اشتغال‌زا در مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت مشمول دریافت این تسهیلات هستند.
 • افزایش ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی تهران

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از رشد ۴۶ درصدی صادرات محصولات معدنی استان تهران در نیمه ماه نخست سال ۹۶ نسبت به مشابه سال قبل خبر داد. به‌گزارش «شاتا» محمدرضا مس‌فروش گفت: در ۶ ماه اول سال ۹۶ بیش از ۲۵۴ میلیون دلار صادرات در بخش صنایع معدنی استان تهران انجام شده است.
 • مانع واردات تابلو برق شوید

  گروه بنگاه‌ها: رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران با اشاره به اینکه صنعت تابلو برق در ایران یکی از «صنایع اشباع» به‌شمار می‌رود، گفت: واردات تابلو برق درحالی انجام می‌شود که تولید این محصول در کشور بیش از نیاز داخلی است.

بیشتر