آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۲۸۶۷

 • ۴ راهکار دولت برای جذب ارز صادرات

  گروه صنعت و معدن- «چهار راهکار دولت برای جذب ارز صادرات، درخواست از مجلس برای پیش‌بینی تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان، انتقاد از ممنوعیت‌های صادراتی به بهانه تامین بازار داخل، ضرورت اتحاد تولید و صادرات و...» مهم‌ترین محورهای خبری مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر است.
 • پول فروش سوخت آزاد فعلا به خزانه نمی‌رود

  خبرگزاری مهر- رییس انجمن جایگاهداران سوخت با تشریح توافق جدید انجام گرفته با مجموعه وزارت نفت، جزئیات روش جدید پرداخت منابع مالی حاصل از فروش بنزین و گازوئیل آزاد در جایگاه‌ها را تشریح کرد. بیژن حاج محمدرضا با اشاره به توافق جدید جایگاهداران سوخت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پرداخت کارمزد حاصل از فروش بنزین، گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ابتدای آذرماه امسال تاکنون هیچ گونه کارمزدی برای فروش بنزین به جایگاهداران سوخت کشور پرداخت نکرده است.
 • ایران تا ۱۰۰ سال نفت دارد

  خبرگزاری مهر- معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش ذخایر گاز ایران به ۳۴ تریلیون مترمکعب از کشف بیش از ۱۱۰ میلیارد بشکه نفت از سال ۸۴ تاکنون خبر داد و گفت: ایران تا ۱۰۰ سال آینده نفت برای تولید و صادرات در اختیار دارد.
  محسن خجسته مهر درباره آخرین وضعیت کشف ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی در ایران، گفت: در حال حاضر حجم ذخایر هیدروکربور مایع درجای کشور به بیش از ۸۰۰ میلیارد بشکه افزایش یافته است.
 • پیگیری قبض‌های گران برق

  ایسنا- وزیر نیرو تاکید کرد که قیمت برق هیچ گونه افزایشی نداشته است و بر اساس تعرفه قبلی قبض برق صادر می‌شود. مجید نامجو درباره دلیل افزایش هزینه قبض برق بخشی از مشترکان گفت: افزایش هزینه برق به دلیل افزایش مصرف است، در غیر این صورت مشترک باید موضوع را پیگیری کند.
 • احداث ۳۰۰ واحد صنعتی در ۳۰۰نقطه

  گروه صنعت و معدن- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای اجرای طرح احداث ۳۰۰ واحد صنعتی در ۳۰۰ نقطه از کشور، روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور را دعوت کرد. غلامرضا شافعی، رییس هیات عامل ایدرو در حاشیه این گردهمایی به خبرنگاران گفت: مدیران صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور دعوت شده‌اند تا این طرح را با ایشان در میان گذاشته و همفکری و مشاوره کنیم؛ زیرا این همکاران از مزیت‌های استان‌ها اطلاع دارند.
 • برنامه‌های دخانیات برای توسعه صادرات تنباکوی زرد طلایی اصفهان

  گروه بنگاه‌ها- مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: تامین نیاز و حفظ بازارهای قدیمی و راه‌اندازی پل‌های صادراتی جدید، از برنامه‌های راهبردی و مهم شرکت دخانیات ایران برای توسعه صادرات تنباکوی زرد طلایی اصفهان است. معصوم نجفیان که از مجتمع دخانیات اصفهان و خطوط تولیدی سیگارت بازدید می‌کرد، با بیان این مطلب افزود: زمانی می‌توانیم اصفهان را در صنعت دخانیات در حد انتظار فرض کنیم که تنباکوی زرد طلایی را در تمام بازارهای هدف و در شرایط بهتر و کامل‌تری ارائه کنیم، زیرا تنباکوی زرد طلایی بازار هدف مشخصی دارد.

بیشتر