نایب‌رئیس اتاق ابران بر لزوم شناسایی موانع تولید در استان‌ها و تلاش برای برطرف کردن آن در سطح ملی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، حسین سلاح‌ورزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان افزود: استفاده از ظرفیت‌های شوراهای گفت‌وگو در ستاد تسهیل استان‌ها برای تحقق شعار سال مبنی‌بر حمایت از تولید نقش اثرگذاری دارد و خوشبختانه تاکنون از چندین روش سعی شده که به موضوعات حمایت از تولید و رفع موانع پرداخته شود که در جلسات مختلف تحت عنوان ستاد تسهیل تصمیمات خوبی گرفته شده است. سلاح‌ورزی با اشاره به اقدامات اتاق خرم‌آباد برای حمایت از تولید، اظهار کرد: در اتاق خرم‌آباد، از سال گذشته برای حمایت از تولید و رفع موانع سند میان‌مدت و بلندمدت تدوین و موانع مختلف شناسایی شده است و هم‌زمان در سطح ملی نیز موضوعات مرتبط با فضای کسب‌وکار و مشکلات تولید دسته‌بندی شده و تلاش برای مانع‌زدایی‌ها ادامه دارد. رئیس اتاق خرم‌آباد از گامی جدید در راستای مانع‌زدایی در استان لرستان خبر داد و گفت: قرار بر این شده است که برخی از مجوزها برای مانع‌زدایی‌ها حذف شود و متقاضی متعهد شود که دستورالعمل‌ها را رعایت کند تا محدودیت‌هایی که برای حمایت از تولید وجود دارد برطرف شود. استاندار لرستان در نشست شورای گفت‌وگوی این استان گفت: امسال سیستم بانکی ۱۴‌هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های تولید کشاورزی صنعت و خدمات در لرستان پرداخت می‌کند.

سید موسی خادمی اظهار کرد: لیست کاملی از موانع تولید در استان تهیه شده و تصمیمات لازم برای برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی با استفاده از تسهیلات بانکی اتخاذ شده است.

او افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی از واحدهای تولیدی به دستگاه قضایی شکایت می‌کنند که ابتدا موضوع باید در نشست ستاد تسهیل بررسی شود و در صورت عدم نتیجه لازم شکایت به دستگاه قضایی ابلاغ می‌شود.

به گفته خادمی دستگاه قضایی از سرمایه‌گذاران در این خصوص حمایت خواهد کرد و از تملک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها تا حد امکان جلوگیری خواهد شد.

او همچنین اظهار کرد: در حوزه اقتصاد استان سیاه‌نمایی معکوس عمل می‌کند زیرا که ارائه آمارها باید براساس واقعیت باشد و مصلحت استان مدنظر قرار گیرد.

استاندار لرستان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری لرستان با ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه نمی‌تواند عامل توسعه شود، این شرکت وارد مسائل سطحی شده و شورای بورس به‌صورت مشخص اعلام کرده است که ماهیت شرکت‌های قبلی وجود ندارد و این شرکت ترکیبی با هیات رئیسه جدید اداره خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند