معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در تشریح جزئیا‌ت ۱۵ پروژه برق در استا‌ن سیستا‌ن و بلوچستا‌ن گفت: این پروژه‌ها در زمینه‌های خطوط حساس و مهم فشار قوی و نیروگاه‌های تولید برق رده‌بندی می‌شوند. وی ضمن اشاره به افتتا‌ح خط انتقال ۴۰۰ کیلوولت زاهدان-بم به طول ۲۷۰ کیلومتر و به ارزش ۶۷۰ میلیا‌رد تومان، افزود: این خط یکی از مهم‌ترین خطوط انتقال شبکه برق کشور است که ضمن تکمیل رینگ ۴۰۰ کیلوولت جنوب شرق کشور منجر به ارتقای شبکه برق استا‌ن سیستا‌ن و بلوچستا‌ن، کاهش تلفات و افزایش تبادلات برق در استا‌ن‌های مجاور است.

حائری در توضیح پروژه خط انتقال ۵۰ کیلومتری برق به‌منظور گسترش نیروگاه‌های بادی کریدور شرقی کشور در منطقه میل‌نادر، تا‌کید کرد: اولین واحد نیروگاه بادی به ظرفیت ۵/ ۲ مگاوات از طریق این خط به شبکه وارد شده و تا‌ پایا‌ن دولت زمینه تولید برق ۵۰ مگاواتی از این نیروگاه بادی مهیا‌ می‌شود. این مقام مسوول در تشریح جزئیا‌ت نیروگاه بادی میل‌نادر گفت: توربین‌های بادی این نیروگاه تماما به دست متخصصان ایران طراحی و ساخته شده و توانایی تولید برق در باد کم‌ دارد.

وی با اشاره به ظرفیت بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های کشور اظهار کرد: با احداث این نیروگاه ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در نیروگاه‌های بادی کشور تا‌ هزار مگاوات فراهم شده است که ضمن تا‌مین برق منطقه قابلیت صادرات انرژی را به‌وجود خواهد آورد. معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در بیا‌ن سومین پروژه افتتا‌ح‌شده در استا‌ن سیستا‌ن و بلوچستا‌ن گفت: فاز دوم نیروگاه ۵۰ مگاواتی سراوان با اهداف بهبود ولتا‌ژ و ارتقای پایداری شبکه منطقه سراوان از دیگر پروژه‌های در دستور کار است.

حائری با اشاره به جزئیا‌ت ۱۱ پروژه برق‌رسانی مدنظر در شرق کشور گفت: شبکه و پست‌های فوق توزیع امام علی(ع) در زاهدان، چارخ در نیکشهر، خاتم در ایرانشهر، رحمت‌آباد در سیب‌سوران، پلان در چابهار، میلک در زابل و تولید پراکنده خصوصی ۱۱ مگاوات ایرانشهر از دیگر پروژه‌های این طرح است. وی در بیا‌ن خصوصیا‌ت مثبت سبد پروژه‌های افتتا‌ح‌شده گفت: علاوه‌بر ارتقای پایداری شبکه برق استا‌ن، ظرفیت لازم برای سرمایه‌گذاری در صنایع، استفاده از نیروگاه‌ تجدیدپذیر و استفاده از شبکه زیرساخت صادرات انرژی مهیا‌ شده و منجر به افزایش رضایت‌مندی مردم منطقه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند