وی، توسعه صنعتی را مستلزم تقویت صنعت ماشین‌سازی در کشور بیان کرد و افزود: اغلب کشورهای توسعه یافته با تکیه بر توانمندی‌های صنعتی و توسعه صنعت ساخت محور، مسیر صنعتی‌سازی را هموار کرده‌اند و امروز در زمره کشورهای صنعتی قرار دارند. معاون امور صنایع وزارت صنعت تاکید کرد: با تشکیل شورای راهبری توسعه صنعت ماشین‌سازی می‌توان ریل‌گذاری توسعه صنعتی در کشور را کلید زد و با تدوین برنامه‌های راهبردی در این بخش، مشکلات و چالش‌های موجود در این صنعت را برطرف کرد.

صادقی نیارکی افزود: ترغیب صنعتگران به اعتماد به ماشین‌سازان ایرانی، بازسازی و نوسازی این صنعت، مدیریت واردات ماشین‌آلات صنعتی و بازنگری در تعرفه‌های واردات اجزا و قطعات از جمله رویکردهایی است که در این شورا مورد بررسی قرار گرفته است و با حضور نهادهای تصمیم‌ساز، سیاست‌گذاری صورت خواهد گرفت.

وی، شناسایی ظرفیت‌های فعال و غیرفعال در صنعت ماشین‌سازی و هم‌رسانی توانمندی‌ها و نیازهای صنعتی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های توسعه ساخت داخل در صنایع ماشین‌سازی را از دیگر سیاست‌های وزارت صمت برشمرد و خواستار همکاری تشکل‌های تخصصی برای تحقق این سیاست راهبردی شد. در این نشست اعضای انجمن ماشین‌سازان پلیمر ایران به طرح دغدغه‌ها و مشکلات توسعه صنعت ماشین‌سازی پرداختند و خواستار اتخاذ تمهیداتی برای بازسازی و نوسازی این صنعت و همچنین تحریک متقاضیان به استفاده از ماشین‌آلات صنعتی داخلی شدند. اصلاح تعرفه‌های واردات ماشین‌آلات صنعتی به کشور نیز از جمله مسائل و مشکلات مورد طرح اعضای این انجمن صنعتی تخصصی بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند