آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۱۵

 • هشت پیشنهاد برای صادرات در شرایط تحریم‌ صنایع معدنی

  ایسنا: به دنبال تحریم‌های آمریکا بر ضد صنایع فلزی ایران، رئیس خانه معدن ایران هشت راهکار برای کمک به امر صادرات در مواجهه با این تحریم‌ها ارائه کرده است. اواسط اردیبهشت‌ماه امسال، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد بخش آهن، فولاد، مس و آلومینیوم ایران تحریم می‌شود. این تحریم‌ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس می‌شود.
 • تفویض مشروط برخی اختیارات به انجمن سیمان

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار انجمن تولیدکنندگان سیمان گفت: به منظور تسهیل هر چه بیشتر در محیط کسب‌و‌کار صنعت سیمان، آماده تفویض برخی اختیارات به انجمن تولیدکنندگان این صنعت البته با قبول مسوولیت و پاسخگویی هستم. رضا رحمانی، در دیدار انجمن تولیدکنندگان سیمان با وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشکر از عملکرد و اقدامات انجمن تولیدکنندگان سیمان تصریح کرد، برخی اختیارات را می‌توان به انجمن‌های صنفی از جمله انجمن تولیدکنندگان سیمان واگذار کرد و البته آنان نیز باید پاسخگو باشد.
 • اعمال افزایش تعرفه‌های برق پرمصرف‌ها

  دنیای اقتصاد: تعرفه‌های جدید برق پس از اصلاحات صورت گرفته از روز گذشته اعمال و تعرفه برق مشترکان پرمصرف ۲۳ درصد افزایش خواهد یافت.
 • انتصاب جدید در وزارت «صمت»

  شاتا: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی محمدحسین چراغی را به سمت مدیر کل امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
 • بهره‌برداری از پروژه‌های احداث پست و خط انتقال

  گروه بنگاه‌ها: همزمان با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان پلدشت آذربایجان غربی، بهره‌برداری از پروژه‌های احداث پست فوق توزیع ۲۰ هزار و ۱۳۲ کیلوولت «کرم‌آباد»، توسعه پست فوق توزیع شیبلو و خط انتقال دو مداره ۱۳۲ کیلوولت جهت تامین برق ایستگاه‌های پمپاژ سد کرم‌آباد شرکت پارس ساختار آغاز شد.
 • برآورد تخریب جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: «سازمان ملل متحد» و «سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه» در دو گزارش جداگانه اما همزمان، تخریب جنگ تجاری را برآورد کردند. گزارش‌ها نشان می‌دهد تنش‌های تجاری و تشدید نااطمینانی‌ها، چشم‌انداز رشد اقتصادی را تضعیف کرده است. سازمان ملل پیش‌بینی کرده رشد اقتصادی جهان به ۷/ ۲ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش یابد. براساس گزارش سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه‌ نیز، کندی جریان تجارت منجر به محدودیت رشد و در نهایت ضعف اقتصاد جهان می‌شود؛ این سازمان اما انتظار دارد اقتصاد جهان امسال با نرخ ۲/ ۳ درصد رشد کند.
 • انقباض تجارت با اتحادیه اروپا

  دنیای اقتصاد: وضعیت تجارت اتحادیه اروپا در فصل نخست ۲۰۱۹ اعلام شد. آمارها نشان می‌دهد کسری تجاری این اتحادیه نسبت به فصل نخست ۲۰۱۸ تشدید شده است. اما به دلیل کاهش شدید واردات این اتحادیه از ایران در مدت مذکور، تراز تجاری اتحادیه اروپا با ایران مثبت ارزیابی شده است.
 • بررسی آخرین وضعیت کسب و کار در هیات دولت

  دنیای اقتصاد: هیات دولت در جلسه روز گذشته به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری، گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی را درباره الزامات ارتقای رتبه ایران در شاخص سهولت انجام کسب و کار، ساماندهی نظام مجوزدهی کشور، پنجره واحد ایجاد کسب و کار استانی، توانمندسازی بخش خصوصی و راهکارهای عملی مقررات‌زدایی برای بهبود کسب و کار، بررسی کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر