آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۳۴

 • قطب‌نمای وام دوم رونق

  دنیای اقتصاد: بعد از ابلاغیه تیرماه سیاست‌گذار پولی کشور برای پرداخت ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید در سال ۹۶، جدیدترین آمار حکایت از این دارد که یک چهارم این اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است. در سال‌جاری، در کنار بنگاه‌های صنعتی، معادن و واحدهای کشاورزی نیز در میان لیست بلندبالای متقاضیان وام قرار گرفتند. مطابق آمار تا هفته دوم دی‌ماه بیش از ۷۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات با سه هدف تامین سرمایه در گردش، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و بازسازی و نوسازی پرداخت شده است.
 • ۱۰ فرمان برای تامین کسری آب کوچک‌ها

  ایسنا: وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت نیرو برای تامین کسری آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی به ۱۰ تفاهم رسیدند.
 • استقبال ۱۳ کشور از نمایشگاه اکسپوی عشق‌آباد

  گروه بنگاه‌ها: برگزارکننده ایرانی نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی عشق‌آباد ترکمنستان، از استقبال ۱۳ کشور و حضور بیش از ۳۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه در فاصله زمانی یک ماه تا برگزاری آن خبر داد.
 • پشت صحنه نرخ سود وام صادراتی

  دنیای اقتصاد: هزینه تامین مالی صادرات کاهش می‌یابد؟ این موضوعی است که از ابتدای سال به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی صادرکنندگان مطرح بوده است. کارشناسان نیز بر این باورند که هزینه‌های بالای تامین مالی، یکی از عوامل تداوم روند افت صادرات از ابتدای امسال تاکنون بوده است.
 • سه مانع مقابل نفوذ تجاری

  دنیای اقتصاد: عراق بار دیگر ورود برخی محصولات کشاورزی به این کشور را ممنوع کرد. این برای دومین بار طی سال‌جاری است که این کشور همسایه بدون هماهنگی و اطلاع قبلی واردات برخی محصولات را ممنوع می‌کند.
 • تغییر زمان ورود بوئینگ به ایران؟

  دنیای اقتصاد: احتمال دارد هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ با تاخیر وارد ایران شوند. اگرچه طبق برنامه‌ریزی‌های ابتدایی انجام شده، بنا بود نخستین بوئینگ خریداری شده از سوی ایران‌ایر در اردیبهشت ۹۷ به ایران وارد شود، صحبت‌های جدید قائم مقام وزیر راه حاکی از احتمال تاخیر در تحویل این هواپیماها است.
 • شروط جدید ترخیص برنج از گمرک

  دنیای اقتصاد: علی علی‌آبادی‌فراهانی، مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بخشنامه جدید واردات برنج گفت: ترخیص کلیه محموله‌های برنج که قبل از ۳ آذر ۹۶ به گمرکات کشور یا مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری - صنعتی وارد و اظهار شده و قبض انبار دارند، بلامانع است و ثبت‌سفارش با اعتبار تا پایان امسال انجام می‌شود.
 • جهش تجارت با فرانسه

  دنیای اقتصاد: تجارت ایران و فرانسه رشد ۱۱۲ درصدی را تجربه کرده است. جدیدترین اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار اروپا (یورو استات) نشان می‌دهد فرانسه در ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۷ بالغ بر یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱۹درصدی داشته است.
 • سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی

  گروه بنگاه‌ها: سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی، ۱۸ دی ماه با حضور مقامات، مدیران و متخصصان این حوزه در سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

بیشتر