آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۳

 • اتمام حجت با مدیران بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: خروج بانک‌ها از بنگاهداری سرعت می‌گیرد!؟ وزیر اقتصاد اعلام کرده که ظرف چند روز آینده دستورالعملی را به منظور تسریع در فروش اموال بانک‌ها ابلاغ می‌کند. او با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید از بنگاهداری فاصله بگیرند، گفته است: به مدیران بانکی اعلام شده که طبق برنامه زمانبندی، اموال و شرکت‌های خود را واگذار کنند.
 • علامت پایان رکود صادرات

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار گمرک از وضعیت تجارت ایران نشان می‌دهد که صادرات در اولین ماه پاییز ۹۶ فاصله خود از واردات را به میزان زیادی کاهش داده و به لحاظ ارزشی در مرز نزدیکی از یکدیگر قرار گرفته‌اند.
 • آخرین وضعیت اجرای طرح تعادل‌بخشی آب

  دنیای اقتصاد: هدف‌گذاری صورت گرفته در راستای صرفه‌جویی یک میلیارد متر مکعب آب با توجه به عدم همکاری وزارت جهاد کشاورزی امکان‌پذیر نیست.
 • چالش بدهی ارزی فعالان سیمان

  دنیای اقتصاد: چالش‌های موجود در صنعت سیمان موجب شد تا پنجمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران به مشکلات این بخش از جمله چالش‌های به وجود آمده ناشی از بازپرداخت تسهیلات ارزی اختصاص یابد.
 • مساعدت برای بخشودگی جرایم مالیاتی اصناف

  دنیای اقتصاد: معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در پاسخ به نامه رئیس اتاق اصناف از مساعدت برای بخشودگی جرایم مالیاتی اصناف خبر داد.
 • استقبال مدیران و سرمایه‌گذاران از غرفه منطقه آزاد ماکو در «کیش اینوکس»

  گروه بنگاه‌ها: سازمان منطقه آزاد ماکو با حضور در نمایشگاه بین‌المللی کیش اینوکس ۲۰۱۷ به ارائه توانمندی‌ها و پتانسیل‌های این منطقه برای جذب سرمایه‌گذار پرداخت و آخرین اقدامات عمرانی این منطقه را برای سرمایه‌گذاران به نمایش گذاشت.
 • برقراری پرواز مستقیم تهران-بلگراد

  گروه بنگاه‌ها: تعاملات مثبت دولت یازدهم و دوازدهم در عرصه بین‌الملل، فرصت‌های تازه‌ای را پیش روی عرصه گردشگری قرار داده است. یکی از تازه‌ترین فرصت‌هایی که در پی نزدیک‌تر شدن اقتصاد ایران به جامعه جهانی رخ داده، برداشته شدن ویزای سفر به صربستان در قلب اروپا از سپتامبر ٢٠١٧است.
 • نبود کانال بانکی دردسر تجارت ایران-پاکستان

  دنیای اقتصاد: نبود کانال بانکی بین ایران و پاکستان را می‌توان عمده چالش تجاری میان دو کشور دانست؛ چالشی که در همایش توسعه همکاری تجاری ایران و پاکستان نیز مورد توجه قرار گرفت؛ به‌طوری‌که به گفته رئیس اتاق مشترک پاکستان‌-‌ایران، افزایش چک‌های برگشتی تجاری ایرانی که با تجار پاکستان مبادله می‌کنند درحال‌حاضر مشکل‌ساز شده است. مشکلی که دبیرکل اتاق بازرگانی تهران معتقد است می‌توان آن را با ایجاد شعبه در پاکستان برطرف کرد روشی که پیش از این برای ایالت باواریا نیز اجرایی شده بود.
 • افزایش صادرات ایران به کنیا

  دنیای اقتصاد: معاون دفتر عربی‌آفریقای سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات ایران به کنیا طی ۶ ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه در سال ۹۵ خبر داد.
 • توجه بازرگانان به برنامه هفت ساله توسعه ترکمنستان

  گروه بنگاه‌ها: یک فعال اقتصادی و برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی ۲۰۱۸ عشق‌آباد گفت: تجار و فعالان اقتصادی علاقه‌مند به حضور در بازار ترکمنستان، برنامه هفت ساله توسعه این کشور با تعریف ۲۹۰ میلیارد منات (واحد پول ترکمنستان) پروژه برای سرمایه‌گذاری را که ۱۶۰ میلیارد منات آن مربوط به بخش نفت و گاز است، مورد توجه قرار دهند.

بیشتر