آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۲

 • بهبود تجارت با منطقه یورو

  دنیای اقتصاد: داده‌های مرکز آمار اروپا از بهبود تجارت ایران با منطقه «یورو» حکایت دارد. سبقت گرفتن رشد صادرات از رشد واردات کالایی در تبادلات تجاری بین ایران و اتحادیه اروپا، موجب شد تا از تراز منفی تجاری کالایی ایران کاسته شود و از منفی ۲ میلیارد یورو به منفی ۱۶۰ میلیون یورو، بهبود یابد. مطابق آمارها حجم تجارت بین ایران و کشورهای اروپایی طی ۸ ماه منتهی به آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۲ برابر شده است. سوخت و مواد نفتی بخش عمده سبد کالایی صادرات ایران به اروپا را تشکیل می‌دهد.
 • قاعده درست حمایت از تولید

  دنیای اقتصاد: «حمایت از تولید» هر سال مبنای قاعده‌گذاری‌های متعددی در اقتصاد ایران است؛ این حمایت‌ها ابعاد گوناگونی را دربرمی‌گیرد که شامل حمایت‌هایی از نوع اعطای کمک‌های مالی، یارانه سود، مشوق‌های صادراتی، معافیت‌های مالیاتی، دسترسی به ارز ترجیحی، اعطای انواع حمایت‌های حقوقی مانند حمایت تعرفه‌ای و... می‌شود.
 • دوگانگی اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشستی با حضور روسای شوراها و اتاق‌های مشترک از دوگانگی ایجاد شده در مورد اعزام و پذیرش هیات‌ها که از سوی بخش‌خصوصی و سازمان توسعه تجارت انجام شده نیز انتقاد کرد و گفت که اتاق در این باره با دولت مذاکره می‌کند.
 • آخرین وضعیت پرداخت وام رونق

  دنیای اقتصاد: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی در قالب «طرح رونق تولید» را تشریح کرد. براساس آمار اعلام شده از سوی محسن صالحی‌نیا تاکنون بیش از یک‌هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به یک‌هزار و ۶۸۰ بنگاه ثبت‌نام شده در سایت «بهین‌یاب» پرداخت شده است. اوایل خردادماه ۹۵ بود که طرح رونق تولید بنگاه‌های اقتصادی از سوی وزارت صنعت و با همکاری بانک‌مرکزی استارت زده شد.
 • سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها پرداخت نشده است

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از سهم ۳۰ درصدی شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها خبر داد. به‌گزارش «روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی» علی یزدانی در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سهم شهرک‌های صنعتی از مالیات شهرداری‌ها تاکنون پرداخت نشده است.
 • گام جدید تسهیل تجارت با ترکیه

  دنیای اقتصاد: متولی صنعت در راستای توسعه روابط تجاری با ترکیه‌ای‌ها از اضافه شدن ۶۰ کالای دیگر به فهرست کالاهای توافق‌نامه تجارت ترجیحی ایران و ترکیه خبر داد.
 • فدراسیون نساجی تشکیل می‌شود

  دنیای اقتصاد: چالش‌های صنعت نساجی به‌عنوان یکی از صنایع قدیمی کشور در نشستی با حضور رئیس اتاق ایران و فعالان این صنعت برگزار شد. این نشست با خبرهایی همراه بود. تشکیل فدراسیون نساجی به منظور هم‌افزایی بیشتر تشکل‌های این بخش، خبری بود که توسط رئیس اتاق ایران اعلام شد.
 • برگزاری همایش و نمایشگاه صنایع‌غذایی روسیه در تهران

  گروه بنگاه‌ها: همایش و نمایشگاه صنایع غذایی روسیه با حضور فعالان این صنعت پنج‌شنبه ۱۱ آبان در تهران برگزار می‌شود. به‌گزارش «دنیای اقتصاد»، در پی تقویت مناسبات تجاری میان صنایع مختلف ایران و روسیه، این بار فعالان صنایع غذایی این کشور برای برقراری ارتباط تجاری با همتایان ایرانی خود، به تهران سفر می‌کنند.
 • برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی برق و صنایع معدنی در تهران

  گروه بنگاه‌ها: شنبه هفته آینده (۱۳آبان) نمایشگاه بین‌المللی تهران شاهد برگزاری دو نمایشگاه مهم صنعت برق و معدن و صنایع معدنی خواهد بود.

بیشتر