آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنایع غذایی - روزنامه شماره ۵۰۶۸

  • تداوم کمبود روغن در بازار؟

    دنیای اقتصاد: مهر و آبان امسال بود که کمبود انواع روغن در بازار مشاهده شد و از آن زمان مسوولان بازرگانی داخلی وعده‌هایی را برای رفع مشکل روغن و تامین آن مطرح می‌کردند.
  • صنعت دام و طیور از واسطه‌گری‌ها رنج می‌برد

    دنیای اقتصاد: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: حلقه‌های واسط میان تولیدکنندگان و سفره مردم در تلاشند هر چقدر زورشان می‌رسد قیمت‌ها را بالا ببرند و این موضوع اصلا قابل قبول نیست و باید با آن برخورد شود. به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از صدا و سیما، مرتضی رضایی با اشاره به اینکه برای حل این معضل و ایجاد زنجیره‌های تولید باید هم دولتی‌ها و هم نمایندگان اصناف و تولیدکنندگان پای کار باشند، افزود: چند بار از اصناف، اتحادیه‌ها، وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار و همچنین صنف پخش‌کننده و فروشنده خواسته شده است پای کار بیایند تا بتوانیم زنجیره تولید تشکیل دهیم و واسطه‌ها را حذف کنیم و بتوانیم محصولات دام و طیور را با قیمت مناسب به دست مردم برسانیم، ولی تنها جلسه‌ای تشکیل شد و فردای آن روز موضوع رها شد.
  • امکانات مراکز تحقیقات کشاورزی در اختیار صاحبان ایده قرار می‌گیرد

    ایرنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امکانات، تجهیزات و ایستگاه‌های مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی برای صاحبان ایده و انگیزه در بخش خصوصی قابل استفاده است. کامبیز بازرگان افزود: موضوع مهمی که در بدنه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وجود دارد و در نشست‌های دو روز اخیر در کرمان به‌طور ویژه به آن پرداخته شده ارتقای مشارکت بخش خصوصی است به‌طوری که اکنون فرآیندی در هیات امنای سازمان در این زمینه تعریف شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر