آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنایع غذایی - روزنامه شماره ۵۰۰۰

 • مسیر برون رفت از چالش تامین نهاده‌ها

  دنیای‌اقتصاد: موضوع زنجیره تامین نهاده‌های تولید، به ویژه نهاده‌های دامی این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بدل شده است. به‌گونه‌ای که مشکلات تامین و توزیع نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست و تولیدکنندگان درباره وضعیت تولید محصولات پروتئینی در نیمه دوم سال هشدار می‌دهند.
 • طرح شیر مدرسه؛ تقویت شاخص سلامتی جامعه

  حسین چمنی کارشناس صنعت شیر
  شیر به‌عنوان کامل‌ترین غذای طبیعی، همواره مورد توجه بشر بوده است. شواهد تاریخی حداقل از ۶ هزار سال قبل، نشانه‌های غیر قابل انکار استفاده برنامه‌ریزی شده از شیر را نشان می‌دهند. در عصر حاضر بخش مهمی ازهرم‌های غذایی تاییدشده توسط سازمان‌های غذا و داروی کشورها و نیز سازمان‌های بین‌المللی نظیرFAO و WHO به شیر و فرآورده‌های آن اختصاص دارد.
 • وبینار مدیریت کسب و کارهای صنعت پخش برگزار شد

  دنیای اقتصاد: همکاران سیستم و انجمن صنعت پخش ایران با برگزاری یک وبینار مشترک، نقش به‌کارگیری نرم‌افزار در مدیریت کسب‌وکارهای صنعت پخش را بررسی کردند. دکتر سهراب کارگر، رئیس هیات‌مدیره انجمن ملی صنعت پخش معتقد است به دلیل شفاف نبودن جایگاه صنعت پخش در زنجیره عرضه کالا و سهم پایین شیوه‌های مدرن توزیع کالا شرکت‌های پخش با چالش عملیاتی مواجهند. او یکی از اساسی‌ترین چالش‌های پخش را نظام سنتی حاکم بر این صنعت می‌داند. به گفته کارگر، جایگزینی تفکر سیستماتیک به جای تفکر فردگرا، برونسپاری بخشی از خدمات و استفاده از نرم‌افزارهای یکپارچه صنعت پخش کمک می‌کند تا این شرکت‌ها چابک‌تر و اثربخش‌تر فعالیت کنند.
 • مشکلات تصمیم گیران و تولیدکنندگان

  شاهرخ عباس زاده مدیرعامل هلدینگ دیلمان
  اگر بخواهیم به مهم‌ترین مشکلاتی که در حوزه تولید در کشور وجود دارد اشاره کنیم باید به جرات بخش مهمی از آن را به عدم آگاهی دقیق مسوولان به موضوعات و مفاهیم اقتصادی و عدم اطلاع کامل تولیدکنندگان از حقوق و قوانین و روش‌های توسعه تولید نسبت بدهیم.
 • ضرورت رفع موانع از سر راه تولید‌کنندگان

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق ایران از کارخانه «دلپذیر» در استان البرز بازدید کرد تا از نزدیک با دغدغه‌های فعالان این بخش آشنا شود. غلامحسین شافعی همراه با احمد پورفلاح مشاور عالی رئیس اتاق ایران، پرهام رضایی رئیس اتاق کرج و مرتضی سلطانی فعال اقتصادی از مجموعه تولیدی دلپذیر در استان البرز بازدید کرد.
 • اعلام قیمت خرید زعفران برای سال ۹۹

  ایرنا: شورای ملی زعفران در نشستی با حضور برخی از نمایندگان استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران قیمت کف خرید زعفران در سال جاری را اعلام کرد. در این نشست که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد،حداقل قیمت خرید هر کیلوگرم گل زعفران توسط فعالان، تجار و صادرکنندگان یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، حداقل قیمت خرید هر کیلوگرم پوشال زعفران ۱۶۰ میلیون ریال و حداقل قیمت خرید هر کیلوگرم نگین ۲۰۰ میلیون ریال تعیین شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر