مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام وام ازدواج، شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج است و برای ثبت‌نام می‌توانید با مراجعه به سامانه بانک مرکزی به آدرس اینترنتی ve.cbi.ir مدارک موردنیاز را بارگذاری کرده و ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام و تعیین شعبه کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌شود و حداکثر ۱۵ روز زمان می‌‌‌برد تا پیامک تعیین زمان مراجعه به شعبه برای شما ارسال شود. پس از تعیین ارسال پیامک تعیین شعبه متقاضی ۱۲ روز فرصت دارد تا با مراجعه به بانک برای تشکیل پرونده مراجعه کند و حداکثر ۱۰ روز پس از تکمیل پرونده وام به متقاضی پرداخت می‌شود. این وام بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود و در صورتی که رتبه اعتباری متقاضی پایین باشد حداکثر یک ضامن باید معرفی کند.

کلاهبرداران اینترنتی در کمین زوج‌‌‌های جوان

در ماه‌‌‌های ابتدایی امسال به دلیل تراکم بالای مراجعه‌کنندگان و تعداد بالای متقاضیان، سامانه بانک مرکزی برخی مواقع با مشکلاتی از قبیل قطعی و تکمیل ظرفیت مواجه شد. لازم به ذکر است که اگر با چنین مشکلاتی مواجه شدید تنها کافی است چند روز صبر کنید و در زمانی دیگر به سامانه مراجعه کنید. به این نکته نیز توجه کنید که به هیچ وجه روش دیگری برای ثبت‌نام وام ازدواج وجود ندارد تا فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورید.

به تازگی مشاهده شده برخی سایت‌‌‌های اینترنتی و صفحات مجازی، آگهی ثبت‌‌‌نام وام ازدواج در ازای دریافت مبلغ را منتشر کرده‌‌‌اند که این صفحات با هدف کلاهبرداری این اقدام را انجام می‌دهند. برخی از این صفحات حتی اقدام به خرید و فروش تسهیلات ازدواج می‌کنند که این کار غیرقانونی بوده و در بسیاری از موارد دامی برای کلاهبرداری از افراد است. برای ثبت‌‌‌نام و دریافت وام ازدواج به هیچ وجه نباید به افرادی که خود را واسطه می‌‌‌نامند، اعتماد کنید. هر گونه ایمیل، پیامک و آگهی که در خصوص خرید و فروش یا ثبت‌‌‌نام وام ازدواج توسط شرکت و افراد دیگر مشاهده کردید، غیرواقعی و دامی برای کلاهبرداری است. مردم باید بسیار مراقب باشند تا در دام این شیادان نیفتند.