غلامرضا فتحعلی، مدیرعامل بانک سینا بیان کرد: بانک سینا، در سالیان گذشته به‌رغم موفقیت‌‌‌هایی که کسب کرده، از حیث مدل کسب و کار، با کمبودهایی مواجه بوده است که در راستای رفع آن، از ابتدای مردادماه سال ۱۴۰۱ در قالب کارگروه‌‌‌هایی، فرآیند آسیب‌‌‌شناسی را شروع کردیم که طی آن تعداد یک‌‌‌هزار و ۳۱۹ مساله شناسایی شد.

وی افزود: با جمع‌‌‌بندی موضوعات، به پنج مساله کلیدی در بانک رسیدیم و برای برون‌‌‌رفت از این مشکلات، دو راهبرد «توسعه خطوط کسب و کار» و «توسعه بانکداری دیجیتال و پلتفرمی» را در دستور کار قرار دادیم.

فتحعلی خاطرنشان کرد: در نگاه جدید کسب‌‌‌وکاری، به عنوان یک بانک تجاری باید بتوانیم با مشتریان به صورت فعالانه تعامل کنیم و از طریق خطوط چهارگانه کسب و کار بانک شامل «بانکداری تجاری»، «بانکداری اختصاصی»، «بانکداری اجتماعی» و «بانکداری خرد»، سهم بسزا و قابل قبولی در صنعت بانکداری کشور داشته باشیم.

مدیرعامل بانک سینا اظهار کرد: یکی دیگر از راهبردها که با جدیت در بانک پیگیری می‌شود، موضوع توسعه بانکداری دیجیتال و پلتفرمی است.

از آنجا که شرکت‌های فناوری بزرگ دنیا به حوزه صنعت بانکداری مخصوصا به حوزه پرداخت ورود کرده‌‌‌اند و این موضوع در کشور ما هم تا حدودی مصداق دارد، بانک سینا، این موضوع را به عنوان یکی از راهبردهای اصلی در دستور کار خود قرار داد.

فتحعلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه پرداخت، رقابت سنگینی بین بانک‌ها، شرکت‌های فناوری و فین‌‌‌تک‌‌‌ها وجود دارد و بانک سینا تلاش مضاعفی دارد تا در قالب بانکداری دیجیتال، سطح بهره‌‌‌وری را افزایش دهد و خدمات موردنیاز گروه‌‌‌های مشتریان را به صورت شخصی‌‌‌سازی‌‌‌شده در سرزمین هوشمند سینا ارائه کند.

مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر عزم و اراده این بانک در توسعه خدمات زنجیره ارزش افزود: «سیبانک» به عنوان نخستین محصول سرزمین هوشمند سینا در حوزه بانکداری خرد با هدف ارائه تمام سرویس‌‌‌های موردنیاز مشتریان به صورت غیرحضوری نظیر افتتاح سپرده، پرداخت تسهیلات و بسیاری دیگر از موضوعات در قالب حوزه پرداخت که اصطلاحا «خدمات پایه بانکداری» از آن نام برده می‌شود، به بهره‌‌‌برداری رسیده است.

وی در خصوص راه‌‌‌اندازی «باشگاه مشتریان بانک سینا» نیز گفت: با وجود فعالیت چند ساله بانک در حوزه بانکداری، متاسفانه در بحث باشگاه مشتریان کم‌‌‌فروغ بودیم و توجه ویژه به حوزه باشگاه مشتریان و بالا بردن سطح وفاداری مشتریان نداشتیم.

به گفته فتحعلی، باشگاه مشتریان بانک سینا از ابتدای دی‌‌‌ماه در دسترس گروه‌‌‌های مشتریان خواهد بود و امیدواریم از این طریق بتوانیم به صورت متمرکز، مداوم و دامنه‌‌‌دار ارتباط خوب و منطقی با مشتریان داشته باشیم تا سطح انتظارات، ذائقه و نوع نگاه‌‌‌ آنها را نسبت به بانک بسنجیم و در فرآیند شخصی‌‌‌سازی محصولات و خدمات بانک سینا، به نحوی شایسته و مطلوب عمل کنیم.

مدیرعامل بانک سینا در بخشی از سخنان خود به نهمین همایش و نمایشگاه تراکنش ایران اشاره کرد و گفت: این بانک با آگاهی از اهمیت بانکداری دیجیتال و پیشرفت‌‌‌ها و دستاوردهایی که در حوزه دیجیتال داشته و همچنین پلتفرم‌‌‌هایی که عملیاتی و رونمایی کرده، در نهمین نمایشگاه تراکنش ایران حضور موثر و فعالی خواهد داشت.

وی گفت: نظر ما بر این است که این پلتفرم‌‌‌ها را در اختیار مشتریان و فعالان اقتصادی قرار بدهیم تا با بانکداری پلتفرمی بیشتر آشنا شوند و بتوانیم در حوزه بانکداری دیجیتال، در نظام بانکی کشور، ایفای نقش موثرتری نسبت به گذشته داشته باشیم.

فتحعلی برگزاری ‌‌‌چنین رویدادهایی را انگیزه‌‌‌ای برای رقابت سالم بین بانک‌ها با هدف رشد کمی و کیفی موضوعات نوآورانه و دیجیتالی دانست و گفت: تاثیر برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران بر اکوسیستم صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری بسیار زیاد است و امیدواریم امسال نیز شاهد برگزاری هر‌‌‌چه مطلوب‌‌‌تر این نمایشگاه باشیم.