خدمات حافظ برای بازنشستگان

خسروی در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص مسوولیت اجتماعی این بیمه عنوان کرد: ما در این شرکت بیمه‌‌‌ای به دنبال درآمد نیستیم بلکه مسوولیت‌‌‌های اجتماعی برعهده ما قرار داده شده که اگر آنها را نتوانیم به درستی انجام دهیم، حوزه درمان دچار مشکل می‌شود. مدیرعامل بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ با بیان اینکه آتیه‌سازان تنها بیمه تکمیلی تخصصی درمان محسوب می‌شود گفت: ما کار تجاری انجام نمی‌‌‌دهیم و برحسب قانون و اساسنامه خدمات درمان ارائه می‌‌‌کنیم. آتیه‌سازان مطابق قوانین بالادستی تصویب شد که در حیطه هماهنگی‌‌‌ها، برخی اجرا و برخی اجرا نشد تا به سمت تجمیع بیمه‌‌‌های تکمیلی حرکت کنیم. اگر تجمیع بیمه‌‌‌های پایه و تکمیلی انجام شود، یک بیمه قوی ساخته خواهد شد که نقش بسزایی در کاهش مشکلات درمانی مردم خواهد داشت.

او درخصوص ارائه خدمات درمانی به بازنشستگان اضافه کرد: ما ۷ میلیون بازنشسته طرف قرارداد داریم که این افراد به سنی رسیده‌‌‌اند که نیازمند خدمات درمانی هستند. به واقع به مرحله‌‌‌ای رسیده‌‌‌اند که باید از تمامی خدمات بستری و جراحی ما استفاده کنند و از این رو بازنشستگان بیشترین سهم را در استفاده از خدمات این شرکت بیمه‌‌‌ای دارند. او درخصوص نقش رسانه‌‌‌ها برای تبیین نقش بیمه و همچنین اطلاع‌رسانی به جامعه گفت: ما خدمات بسیار متنوعی را به عنوان بزرگ‌ترین خدمت‌‌‌دهنده به بازنشستگان کشور ارائه می‌‌‌دهیم و از همین رو رسانه‌‌‌ها نقش موثری در تبیین دستاوردهای این شرکت خدمات‌‌‌دهنده بیمه می‌توانند ایفا کنند. در مجموع هدف این است که با کمک رسانه‌‌‌ها بتوانیم  به سه‌ضلعی بیمه‌‌‌گر، ارائه‌دهنده خدمات و بیمه‌‌‌شدگان که اکثرا بازنشسته هستند خدمات متنوعی ارائه دهیم. خسروی در رابطه با کیفیت خدمات گفت: شرکت بیمه آتیه‌‌‌سازان حافظ بازنشستگان زیادی را در حوزه کاری خود دارد و تنها شرکتی است که با قیمتی بسیار پایین‌‌‌تر از حق سرانه خدمت خود را به بازنشستگان ارائه می‌دهد.

خسروی افزود: به عنوان مثال درحال حاضر ۹۰‌درصد آنژیو و اعمال جراحی قلب از سوی بیمه‌‌‌شدگان آتیه‌سازان انجام و بخش قابل‌توجهی از اعمال جراحی در بخش خصوصی توسط آتیه‌سازان پوشش داده می‌شود. او درخصوص عملکرد این شرکت به این موضوع اشاره کرد که پرداختی این شرکت در اسفند سال گذشته به مراکز طرف قرارداد ۲۵۰۰ میلیارد تومان بوده است. او همچنین تاکید داشت که این شرکت از اولین استفاده‌کنندگان از نسخ الکترونیکی بوده است. او در خصوص پرداخت تعهدات گفت: در سال گذشته پرداختی‌‌‌های ما به مراکز طرف قرارداد در اسفندماه ۲۵۰۰ میلیارد تومان بوده که الحمدلله این مراکز از پرداختی‌‌‌های شرکت رضایت دارند. همچنین مراکزی که طرف قرارداد شرکت نیستند و سندهای بیمه‌‌‌ای را تحویل داده‌اند، تا تاریخ یکم اردیبهشت‌‌‌ماه سال‌جاری توانسته‌‌‌ایم تمامی خسارت‌‌‌های متفرقه این شرکت‌ها را نیز پرداخت کنیم.

دیجیتالی شدن، عامل آسایش بیشتر مشتریان

خسروی راجع به نسخ صادر شده اضافه کرد: ما جزو نخستین شرکت‌های بیمه‌‌‌ای بودیم که توانستیم به موضوع نسخه‌‌‌نویسی الکترونیکی ورود کنیم، به طوری که امروز در تمامی بخش‌‌‌های ما نسخه‌‌‌های بیماران به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، مگر مراکز طرف قراردادی که بیماران باید فاکتور آنها را تحویل بدهند تا هزینه پرداخت شود. خسروی ادامه داد: اکنون اسناد خسارات درمان به صورت الکترونیک از طریق سامانه‌‌‌ای دریافت می‌‌‌شود و نیازی به مراجعه حضوری برای ارائه مدارک وجود ندارد. در حوزه سرپایی مراکز طرف قرارداد به طور کامل الکترونیک شده‌‌‌ایم. در بخش بستری نیز یک ماه است کار آغاز شده تا بتوانیم در بخش بستری نیز اسناد را به صورت الکترونیک دریافت و سپس رسیدگی و پرداخت کنیم. همچنین اپلیکیشنی به همین منظور راه‌‌‌اندازی شده و امکان ارسال اسناد از این طریق نیز میسر است. این اقدام هم کاهش مراجعه حضوری بیمه‌شدگان رابه دنبال دارد و هم به تدریج به سمت کاهش پرونده‌‌‌های کاغذی می‌‌‌رویم.

او افزود: سال گذشته در فرآیند الکترونیکی شدن نسخه‌‌‌ها توانستیم یک میلیون و ۸۰۰‌هزار نسخه الکترونیکی صادر کنیم که یک میلیون از این نسخه‌‌‌ها به سازمان تامین اجتماعی برمی‌‌‌گردد و ۸۰۰‌هزار نسخه دیگر نیز مربوط به سازمان بیمه سلامت شده که از هر دوی آنها دریافت شده است.

ارائه خدمات به اقشار کم‌‌‌درآمد

وی همچنین تاکید کرد که در سال گذشته قراردادهای خوبی منعقد شده و قرارداد این شرکت با صندوق روستاییان و عشایر را از مهم‌ترین آنها برشمرد. وی در این خصوص گفت: قراردادهای خوبی منعقد شده که مهم‌ترین آنها قرارداد بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بوده است. در این حوزه خلائی وجود داشت و از هیچ‌گونه بیمه تکمیلی برخوردار نبودند. متولی اصلی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان است که مناقصه‌‌‌ای برگزار و آتیه‌سازان انتخاب شد. وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که این شرکت به‌زودی وارد حوزه بیمه تکمیلی روستاییان هم خواهد شد. او در خصوص عشایر گفت: سه استان پایلوت شدند و قرار است صندوق که ۲میلیون و ۸۰۰‌هزار عضو دارد همه این افراد را تا پایان خرداد زیرچتر بیمه تکمیلی بیاورد. اگر روستاییان همه تحت پوشش بروند درمان آنها به سطح مطلوبی خواهد رسید.

طرح اکمل، کامل‌کننده خدمات

خسروی در خصوص افزایش کیفیت خدمات این شرکت بیمه برای جلب رضایت مشتری از طرح اکمل طلایی سخن گفت. بر اساس این طرح، مشتریان می‌توانند با پرداخت کمی مبلغ حق بیمه بیشتر، سقف تعهدات بیمه‌‌‌گذار را افزایش دهند که البته قیمت این حق بیمه در هر استان باتوجه به ریسک آنها متفاوت است. او در این باره گفت: از سال گذشته در حوزه بازنشستگان کشوری طرحی به نام اکمل طلایی را آغاز کردیم که در ۲۳ استان اجرا شده است و برخی خدمات را که در فهرست تعهدات بیمه‌گذار وجود ندارد می‌توانند با پرداخت حق بیمه مجزایی دریافت کنند.

خسروی با بیان اینکه ۸۰‌درصد مراکز طرف قرارداد معرفی‌نامه آنلاین صادر می‌کنند و احتیاجی به مراجعه به نمایندگی‌ها وجود ندارد گفت: سال گذشته تمام هدف خود را معطوف به افزایش مراکز طرف قرارداد کردیم و از ۴۲۰۰ به ۶۴۰۰ مرکز طرف قرارداد رسیده‌ایم. ۶۸‌درصد رشد پرتفو در سال گذشته نسبت به یک سال قبل از آن داشتیم. بیشترین اعضای تحت پوشش ما بازنشستگان تامین اجتماعی هستند. وی درباره جزئیات بیمه اکمل توضیحات بیشتری ارائه و اظهار کرد: قرارداد ما با صندوق بازنشستگی حق‌العمل‌کاری است و از ماه گذشته برای یک‌سال دیگر تمدید شد. ما برای بازنشستگان کشوری یک بیمه اکمل هم داریم و مواردی را که در تعهدات بیمه تکمیلی‌شان نبوده در بیمه اکمل طلایی قرار دادیم که نرخ‌های متفاوتی بر حسب نوع و میزان تعهدات دارد و در هر استان از زمان آغاز اجرای طرح تا دوماه فرصت ثبت‌نام داده می‌شود.

وی افزود: ۲۳ استان در سال گذشته به بیمه اکمل پیوستند و امسال تمام استان‌‌‌ها افزوده می‌‌‌شوند تا بازنشستگان بتوانند تعهداتی را که بیمه تکمیلی صندوق ندارد از طریق بیمه اکمل دریافت کنند. ۱۰۰‌درصد حق بیمه اکمل را خود بازنشسته می‌پردازد. کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز از این طرح استقبال کرده و قرار است این خدمت برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در آینده نزدیک ارائه شود و ما آماده هستیم تا این‌کار را شروع کنیم.