احیای کارخانه نساجی با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون یورویی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس مجلس شورای اسلامی از یک واحد تولیدی تازه احیا شده در شهرستان سراب بازدید کرد. این واحد نساجی که به دلیل آتش‌‌‌سوزی از مدار تولید خارج شده بود، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مجددا و در سه شیفت فعالیت خود را آغاز کرد.

قالیباف در این بازدید گفت: امسال اولویت کار رشد تولید است. ثبات اقتصادی وقتی تحقق پیدا می‌کند که آرامش و امنیت سرمایه‌گذاری را برقرار کنیم. باید اهمیت را به حوزه تشخیص علمی و همچنین به کارآفرینانی که امتحان پس داده هستند، بدهیم.

وی تاکید کرد : در مجلس شورای اسلامی و دولت باید کار تسهیل‌‌‌گری را به جای تصدی‌‌‌گری انجام دهیم.

در همین ارتباط یونس ژائله سرمایه‌گذار و کار آفرین با اشاره به اینکه این کارخانه نساجی از سال ۱۳۸۷ و به دلیل آتش‌‌‌سوزی از مدار تولید خارج شده بود، گفت: پس از حدود ۱۴ سال با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون یورویی واحد تولیدی مذکور به مدار تولید بازگشته است.

به عقیده کارشناسان، بزرگ‌ترین مزیتی که صنعت نساجی در ایران دارد، امکان تامین مناسب مواد اولیه آن در داخل کشور است؛ به همین دلیل سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار مهم به نظر می‌رسد. در چنین صنعتی چه مزیتی از این بیشتر که شما با کمترین سقف سرمایه‌گذاری به نسبت صنایع دیگر یک اشتغال بی‌‌نظیر به وجود می‌آورید. شما با یک سرمایه‌گذاری ۲۰میلیون دلاری به‌طور میانگین می‌توانید برای ۲۰۰نفر اشتغال ایجاد کنید.

در چنین شرایطی سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا صنعت نساجی با مزیت‌هایی همچون ایجاد ارزش‌افزوده بالا، اشتغال‌زایی و با داشتن منابع سرشار باید منتظر و درگیر تامین مواد اولیه خود باشد؟

مواردی از این دست و تصمیماتی این‌گونه، ضعف‌هایی را در مسیر حرکت صنایع نساجی قرار می‌دهد. موضوعی که اگر برطرف شود، می‌توان به ارزآوری بالای این صنعت به کشور امیدوار بود.