به گزارش تجارت آوا، رامین ملماسی مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ضمن بیان مطلب فوق به شرایط و روند فعالیت صندوق‌های موجود در کارگزاری بانک صنعت و معدن اشاره و عنوان کرد: سودی که صندوق درآمد ثابت و بانک به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند نزدیک به هم است اما عمدتا میزان سود صندوق درآمد ثابت با توجه به به‌کارگیری ابزارهای مالی مختلف چند‌درصد بیشتر از سود ایجاد شده توسط بانک‌هاست که سود مرکب آن، رقم قابل‌توجهی را در ماه برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: نرخ سود سپرده بانکی سالانه با تصویب نرخ بهره توسط دولت تعیین می‌شود و با توجه به تمایل دولت‌‌‌ها به استفاده از سپرده‌‌‌های بانکی و به کار گرفتن آنها در کسب و کار، هر سال امکان کاهش نرخ بهره وجود دارد و از سویی با توجه به تورم روزافزون کشور و نیاز دولت به تامین منابع مالی، احتمال افزایش آن هم دور از ذهن نیست.ملماسی به دلایل بالاتر بودن بازدهی صندوق درآمد ثابت کارگزاری بانک صنعت و معدن با عنوان صندوق مشترک صنعت و معدن اشاره و اظهار کرد: این صندوق‌ها اجازه دارند قسمتی از ترکیب دارایی خود را از سهام قابل معامله در بازار سرمایه تشکیل دهند و همچنین اوراق تامین مالی و اوراق درآمد ثابت با بازدهی و سررسیدهای مختلف را معامله کنند که مدیران صندوق با بهره‌‌‌گیری حرفه‌‌‌ای از این امکان سود بیشتری خلق می‌کنند تا جایی که شاهد هستیم به طور معمول بازدهی این صندوق در هر ماه ۲ تا ۳‌درصد بالاتر از سود سپرده بانکی لحاظ می‌شود.

میزان بازدهی صندوق مشترک صنعت و معدن

مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در مقایسه‌‌‌ای در خصوص میزان بازدهی صندوق مشترک صنعت و معدن گفت: بازدهی صندوق مذکور طی ۶ ماه گذشته ۷۴۲/ ۱۳درصد، سه ماهه ۶۸۸/ ۱۰درصد و بازدهی یک‌ماهه ۴۸۹/ ۳درصد محاسبه شده است.همچنین رتبه صندوق مشترک صنعت و معدن طی ۶ ماه گذشته در رده ۵۰ قرار داشته که با توجه به تغییرات عملکرد و استراتژی‌های جدید صندوق این رتبه سیر صعودی چشمگیری داشته تا جایی که طبق آمار اعلام‌شده از سوی سازمان بورس در تاریخ ۵ بهمن ۱۴۰۱ هم اکنون رتبه یک را از بین ۱۱۹صندوق از آن خود کرده است.

ملماسی تصریح کرد: با توجه به تحلیل‌‌‌های انجام گرفته در خصوص خرید اوراق با درآمد ثابت در صندوق مشترک صنعت و معدن، حداقل سود با نرخ ۲۳‌درصد در سال آتی پیش‌بینی می‌شود.

سرمایه‌گذاری در این صندوق معاف از مالیات است و پرتفوی صندوق متشکل از ۱/ ۵۵‌درصد اوراق بهادار، ۵۴/ ۱۳‌درصد سهام و ۲۴/ ۲۹‌درصد سپرده است.

میزان بازدهی صندوق مختلط کوثر

ملماسی در خصوص بازده صندوق کوثر اعلام کرد: به ترتیب بازدهی ۶ ماهه صندوق مشترک کوثر ۶/ ۳۲‌درصد و ۳ ماهه  آن۱۶/ ۳۵‌درصد شده است.

همچنین صندوق کوثر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای از رتبه ۱۴ طی ۶ ماه گذشته به رتبه ۵ بین صندوق مختلط بازار سرمایه رسیده است.

طبق اعلام رامین ملماسی، با حضور تحلیلگران و معامله‌‌‌گران حرفه‌‌‌ای بازار سرمایه در تیم مدیریت سرمایه‌گذاری این صندوق، ریسک و بازده به نحو مطلوبی کنترل شده و مدیریت دارایی به گونه‌‌‌ای حرفه‌ای انجام می‌شود.

همچنین سرمایه‌گذاری در این صندوق کوثر معاف از مالیات است و برخلاف سهام و سایر اوراق بهادار که ممکن است در بازه‌‌‌ای از زمان، برای فروش آنها صف‌‌‌های سنگینی ایجاد شود و سهامداران نتوانند سرمایه خود را نقد کنند، صندوق مشترک صنعت و معدن نقدشوندگی بالایی دارد و سرمایه‌گذاران این صندوق به راحتی می‌توانند سرمایه خود را از صندوق خارج کرده و به وجه نقد تبدیل کنند.