مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در نشستی که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، رئیس صندوق بازنشستگی کشور و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور در شرکت فولاد اکسین برگزار شد با بیان مطلب فوق گفت: کارخانه نورد فولاد اکسین در ایران و خاورمیانه منحصر به فرد و تنها تولید کننده ورق‌های عریض فولاد در این منطقه بوده و جزو ۱۰ کشور برتر تولیدکننده ورق‌های عریض در دنیا است.

امین آسیابان افزود: محصولاتی که این کارخانه تولید می‌کند شامل ورق‌های مورد استفاده در کشتی‌سازی، سوله‌سازی، خطوط انتقال نفت و گاز و پتروشیمی‌ها و نظایر آن بوده و تنوع تولیدی بسیار بالایی دارد. مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به موارد مصرف محصولات تولیدی این شرکت، گفت: ۵۳درصد محصولات تولیدی این شرکت در خطوط انتقال نفت و گاز، بیش از ۳۰درصد مربوط به شرکت‌های تولیدی محفظه‌سازی مخازن تحت فشار نفت و گاز و حدود ۱۰درصد در حوزه مصالح ساختمانی استفاده می‌شود.

آسیابان با بیان اینکه ۷۰درصد از کارکنان بین ۳۱ تا ۴۰ سال سن دارند، عنوان کرد: فولاد اکسین در حال حاضر برای حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده که یک هزار نفر از این تعداد به صورت قرارداد مستقیم با شرکت و حدود ۴۰۰ نفر آنها با پیمانکاران مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر بیان کرد: برای افزایش میزان رضایتمندی و تعهد کاری کارکنان طرح طبقه‌بندی مشاغل انجام و تبدیل وضعیت کارکنان خانواده شهدا و ایثارگران، اجرا و صندوق رفاه نیز در شرکت ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به میزان تولید این شرکت گفت: از سال ۸۸ تا ۱۴۰۰ میزان تولید سالانه شرکت حدود ۷۰۰ هزار تن بوده و ظرفیت اسمی ‌آن یک‌میلیون و ۵۰ هزار تن است. آسیابان با درخواست از کمیسیون اجتماعی مجلس و سهامداران برای موافقت با اجرای طرح توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد این شرکت اظهار کرد: این طرح برای یک‌‌‌‌هزار نفر به صورت مستقیم و برای ۲۳ هزار نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند. وی ادامه داد: ۲۰درصد از زیرساخت این طرح انجام شده و در صورت رضایت سهامداران این آمادگی را داریم تا شروع این طرح را آغاز کنیم.

طرح توسعه فولاد اکسین فرصتی برای اشتغال جوانان است

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: طرح توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد اکسین خوزستان فرصت خوبی برای اشتغال جوانان بومی ‌به ویژه متخصصان این حوزه است. سید کریم حسینی در نشست این بازدید اظهار کرد: بحث طرح توسعه و تکمیل زنجیره تولید فولاد اکسین فرصت خوبی برای اشتغال جوانان بومی ‌و به ویژه متخصصان در حوزه فولاد و صنعت است. وی افزود: از مدیران تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی که ۶۰ درصد سهام این شرکت را دارند خواستاریم به تحقق این طرح کمک کنند. این کار مقدماتش فراهم و پیمانکار، تجهیز کارگاه و مناقصه آن‌ نیز انجام شده و این فرصت ضروری برای خوزستان است. نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان از کمیسیون اجتماعی مجلس خواست که این طرح را در قالب یکی از مصوبات سفر خود به استان خوزستان به تصویب برسانند.

نشست مشترک مدیران بانک ملی خوزستان و مدیران فولاد اکسین

مدیران بانک ملی خوزستان و مدیران فولاد اکسین نشست مشترکی برگزار کردند. در این جلسه مدیر امور مالی فولاد اکسین گفت: ظرفیت اسمی شرکت فولاد اکسین یک میلیون و ۵۰ هزار تن در سال است و با توجه به عدم اجرای طرح پروژه فولادسازی فولاد اکسین در حال حاضر محصول اولیه این شرکت که اسلب فولاد بوده از شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان تهیه می‌شود، به همین دلیل ظرفیت اسمی اکسین تا‌کنون محقق نشد.

اسماعیل حمید افزود: از این‌رو پروژه فولادسازی از اهمیت بسیار بالایی در تکمیل زنجیره محصولات این شرکت و همچنین اشتغال‌زایی بالا برای استان برخوردار است.

حمید تصریح کرد: انتظار می‌رود از بانک ملی به عنوان سهامدار با ارائه راهکارهای مناسب در کنار فولاد اکسین برای اجرای این پروژه مهم باشد تا این شرکت کم‌نظیر مسیر توسعه خود را با صلابت طی کند.

مدیر مالی اکسین توضیح داد: تا چند سال گذشته اکسین درگیر مسائل و مشکلاتی بوده که هم‌اکنون برطرف شده و این شرکت به سوددهی قابل‌توجهی رسیده و با تعاملاتی که با بانک تجارت انجام شده، اکسین مواد اولیه خود را مستقیما خریده و به نوعی یک حرکت بزرگ در این شرکت آغاز شده و به یکی از شرکت‌های سرآمد در زمینه فولاد تبدیل شده است.

در ادامه این جلسه مدیر عامل شعب بانک ملی خوزستان بیان کرد: اکسین مجموعه قدر و بزرگی است و بانک ملی به‌عنوان سهامدار این هلدینگ فولادی به‌دنبال برقراری تعاملات با این مجموعه زنده و پویا برای پیشبرد اهداف است.

احمد بهکار مرام تاکید کرد: ما در مجموعه بانک ملی در کنار اکسین هستیم و هر کاری که پیرامون تسریع در اجرای پروژه فولادسازی باشد، انجام خواهیم داد.

0 نفر این پست را پسندیده اند