به گزارش روابط عمومی ایران خودروی خراسان، سید‌احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در بازدید از این کارخانه با اشاره به پیگیری‌ها برای انتقال خط تولید وانت آریسان بهبودیافته به ایران‌خودروی خراسان گفت: این تلاش‌ها و پیگیری‌ها در آینده‌ای نزدیک به ثمر خواهد نشست و شاهد تولید وانت آریسان بهبو‌دیافته در ایران خودروی خراسان خواهیم بود. بر اساس گزارش تیم مهندسی ایران‌خودرو، این محصول نسبت به نمونه قبلی خود، تغییرات عمده‌ای داشته و از منظر تاب‌آوری و قوای محرکه نیز ارتقای چشم‌گیری یافته است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌خودروی خراسان عنوان کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، فرصت‌های شغلی جدیدی در این شرکت ایجاد خواهد شد. علاوه بر این، با فعال‌سازی بخش قطعه‌سازی در جوار این شرکت، اشتغال غیر‌مستقیم قابل توجهی نیز در استان ایجاد خواهد شد که نرخ بیکاری منطقه و استان را  کاهش چشم‌گیری خواهد داد.

مدیرعامل ایران‌خودروی خراسان نیز با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در سایت خراسان گفت: به منظور تکمیل سبد محصولات، با پیگیری‌ها و تلاشی که انجام شد، تولید محصول جدید وانت آریسان بهبودیافته در ابتدای امسال به ایران خودروی خراسان واگذار شد و توانستیم در کمترین زمان ممکن و با سرمایه‌گذاری لازم، این پروژه را اجرایی کنیم.

بیژن زاهدی‌فرد با بیان اینکه در حال حاضر وانت آریسان بهبود‌یافته در مرحله تولید آزمایشی قرار داشته و نمونه‌هایی از آن تولید و برای انجام تست‌های کیفی به آزمایشگاه‌های خارج از کشور ارسال خواهد شد، اظهار امیدواری کرد، با دریافت مجوزهای لازم، در بهمن ماه امسال تولید انبوه این محصول آغاز شود و بتوانیم در سال آینده تولید آن را به حداکثر ظرفیت یعنی ۳۰هزار دستگاه در سال برسانیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند