«تخفیفان» اولین مجموعه ارائه خرید گروهی و تخفیف در ایران به حساب می‌آید که در سال ۱۳۹۰ تاسیـس شد و در زمینه‌های گوناگونی همچون خدمات رفاهی و تفریحی، مراکز آموزشی، ورزشی، سلامت و کالا، بهترین پیشنهادهای روزانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. «تخفیفان» مجموعه‌ای از نیروهای توانمند و خلاق است که هیجان استفاده از یک فرصت عالی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و نتیجه تلا‌ش‌های مدیران این سایت باعث شده همواره در جایگاه برتر ارائه خرید گروهی و تخفیف باشند، صاحبان این کسب و کار برخط، دقت و سرعت را از ویژگی‌های تخفیفان می‌دانند. فروشندگان در سایت «تخفیفان» محصولات و خدمات خود را با تخفیف ویژه ارائه می‌دهند و مشتریان می‌توانند کوپن تخفیف مورد نظر خود را تهیه کرده و سپس از فروشندگان، محصولات را با تخفیف ویژه دریافت کنند، تمام خدمات این سایت نیز رایگان است.

  از همکاری با مراکز فاقد مجوز امتناع می‌کنیم

مدیرعامل سایت «تخفیفان» درباره نحوه نظارت بر انتشار آگهی‌ها روی سایت به خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» توضیح داد: گروه «تخفیفان» و نت برگ هیچ آگهی و تبلیغی را منتشر نمی‌کند مگر آنکه در حوزه بیزینس فعال باشد و طبق قوانین پلیس فتا تمام مجوزهای لازم و کافی را برای طی مراحل اداری و نشر آگهی و تبلیغ به ما ارائه دهند. به عنوان مثال تعداد زیادی از آرایشگاه‌های سطح شهر علاقه‌مند به ارائه خدمات و تبلیغ در سایت تخفیفان و نت برگ هستند اما در این بین تعداد بالایی از آنها فاقد تابلو بوده که ما از همکاری با این نوع آرایشگاه‌ها خودداری می‌کنیم. در مجموع نوع فعالیت ما از B۲B و  با مراکز بر اساس مجوزهای پلیس فتا است، به عبارت بهتر با اشخاص قراردادی منعقد نمی‌کنیم و با کارشناسان فروش به صورت مجزا مذاکرات لازم را انجام می‌دهیم سپس اقدام به تنظیم قرارداد و انتشار آگهی و تبلیغ می‌کنیم.

  خیال کاربران را راحت می‌کنیم

نازنین دانشور در خصوص آگهی‌های ممنوعه نیز تاکید کرد: پلیس فتا لیستی از فعالیت و موارد ممنوعه به ما ارائه کرده است و ما بر اساس آن شرکت‌ها و کسب و کارهای مجاز برای همکاری را انتخاب می‌کنیم. سالن‌های آرایشی، سولاریوم و ورزشی نمونه‌ای از این موارد هستند که در صورت نداشتن تابلو و مجوزهای لازم قراردادی برای همکاری با آنها منعقد نمی‌شود. ما مجوز تمام مراکز ماساژی  را که در سطح شهرها فعالیت می‌کنند به صورت مجزا بررسی می‌کنیم و عکس‌های لازم گرفته شده است، برای اطمینان خاطر کاربران از سالم و ایمن بودن مراکز این اقدامات انجام می‌شود. این در صورتی است که سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بررسی‌ها و حساسیت‌های لازم را در اولویت قرار نمی‌دهند. وی در ادامه عنوان کرد: در تمام حوزه‌ها از رستوران و کافی شاپ گرفته تا مراکز تفریحی، تورها، آژانس‌های مسافرتی، مراکز سلامتی، پزشکی و زیبایی آگهی و تبلیغات در سایت منتشر می‌شود که به صورت منظم در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی شده و در اختیار کاربران و مشتریان قرار می‌گیرد. مدیرعامل سایت تخفیفان تاکید کرد: در حال حاضر دو سایت تخفیفان و نت برگ ادغام شده‌اند و چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر کاربر فعال دارد.

  توقف «تخفیفان» با شیوع کرونا

دانشور بر این باور است که ویروس کرونا همانند مانع و سد در مقابل فعالیت سایت تخفیفان عمل کرده است و میزان بازدید و تراکنش سایت را به صورت چشمگیری کاهش داد. به عبارت دیگر با شیوع و ورود ویروس کرونا بسیاری از مراکز، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، باشگاه‌ها و سالن‌ها تحت تاثیر این ویروس تعطیل شدند و با اجرای برنامه قرنطینه عملا کسب وکار ما به حداقل رسیده بود و در مجموع شرایط مطلوبی برای تخفیفان نبود. عملکرد تخفیفان به دلیل تفاوت نوع فعالیت و ارائه‌ انواع خدمات، برخلاف سایر اپلیکیشن‌ها در دوران بحرانی کرونا تضعیف شد و در حال حاضر با عادی شدن وضعیت زندگی همراه با کرونا مراکز نام‌برده فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند و مذاکرات برای همکاری مجدد از سر گرفته شده است. به عنوان مثال پیست توچال به تازگی برای استفاده مردم بازگشایی شده که در حال مذاکره با مدیران و عوامل برای انعقاد قرارداد هستیم.

وی درباره چالش‌های پیش روی سایت «تخفیفان» اظهار کرد: اگر از موضوع تاثیر کرونا بر کسب وکارها عبور کنیم به موضوعاتی همچون رگولاتوری، نیروهای انسانی، شرایط اقتصادی مردم و کوچک شدن سبد خرید می‌رسیم که حل بخش بزرگی از این مسائل وابسته به اقتصاد و سیاست مملکت است و ما به تنهایی قادر به رفع و رجوع مشکلات پیش‌رو نیستیم.

  خدمات سایت را افزایش می‌دهیم

دانشور در خصوص نوع همکاری با مراکز و سالن‌های آرایشی و ورزشی و سایر اماکن گفت: برای عقد قرارداد و آغاز همکاری ما به عنوان مالکان سایت ارائه‌دهنده آگهی و خدمات و مدیران سایر کسب و کارها در قالب صاحبان آن خدمات هر دو مشتاق شروع همکاری هستیم، در برخی موارد ما قدم اول را برمی‌داریم و در بسیاری از موارد نیز آنها برای انتشار آگهی و تبلیغ اقدام می‌کنند و تیم بازاریابی ما بعد از بررسی‌های لازم برای عقد قرارداد و همکاری تصمیم‌گیری می‌کند و تصمیم نهایی گرفته می‌شود. وی چشم‌انداز سایت تخفیفان را این‌گونه ترسیم کرد و افزود: در تلاش هستیم با عادی شدن شرایط سرویس‌های ارائه خدمات خود را بیش از پیش افزایش دهیم و به تنوع محصولات خود بیفزاییم. به عنوان مثال در حال آماده کردن سرویس بازگشت وجه هستیم که این سرویس‌ها ازجمله مهم‌ترین بخش‌های داخلی پلت‌فرم ما به حساب می‌آیند که به صورت جدی روی آن تمرکز کرده‌ایم تا رشد یابند، در مجموع آینده‌ای روشن را برای خود ترسیم کرده‌ایم.وی خاطرنشان کرد: اکنون که دو سایت نت برگ و «تخفیفان» تا حدودی با هم ادغام شده‌اند به جرات می‌توان گفت رقیب سرسختی در حوزه فعالیتی خود نداریم و در تلاش هستیم بهترین خدمات را به مردم و کاربران ارائه دهیم و سبد محصولات خود را افزایش دهیم تا بتوانیم تمام نیازهای کاربران را پوشش دهیم.

p29 (6)