عارف باقری افزود: طبق مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، در سال ۹۶ برای یک سال با انجام عملیات اکتشاف این معدن موافقت شد. پس از ارائه گزارش پایان عملیات و موافقت سازمان‌های ذی‌ربط، گواهی کشف با ذخیره قطعی ۱۱۰ هزار تن شامل ۲۰درصد سرب سولفوره با عیار میانگین ۵۴ صدم درصد و ۸۰ درصد سرب اکسیده با عیار میانگین ۷۱/ ۲درصد صادر شد.

 ایجاد اشتغال برای ۴۰ نفر

باقری گفت: با تداوم عملیات اکتشاف تکمیلی و ارائه طرح بهره‌برداری، در مرداد امسال، پروانه بهره‌برداری معدن مذکور با ظرفیت استخراج سالانه ۲۰ هزار تن (۴هزار تن کانسنگ سرب سولفیدی و ۱۶ هزار تن کانسنگ سرب اکسیدی) به مدت ۶ سال و یک سال عملیات تجهیز دریافت شد.

وی ادامه داد: اشتغال‌زایی مستقیم در این معدن از شروع سال دوم فعالیت، حدود ۴۰ نفر و حداقل سرمایه‌گذاری لازم برای تجهیز و آماده‌سازی برای بهره‌برداری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال است.

مدیر نظارت مجتمع معدنی سرب نخلک اظهار کرد تکمیل زیرساخت‌ها و آغاز فعالیت استخراجی این معدن، تحرک اقتصادی و پویایی منطقه چراکه موجب کاهش محرومیت، ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

بنا به این گزارش، معدن سرب چاه خربزه در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان نایین، ۲۵ کیلومتری شمال شرق انارک و ۱۱ کیلومتری جنوب غربی مجتمع معدنی سرب نخلک در حاشیه کویر مرکزی ایران واقع‌ شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند