رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: آزمایشگاهی هوشمند است که در آن از فناوری‌های مولد مانند اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، پهپادها، هوش مصنوعی و روباتیک برای شبیه‌سازی و فعالیت‌های آزمایشی و تحقیقاتی استفاده شود.

کیانی ادامه داد: رمز موفقیت در پروژه‌های هوشمندسازی این است که سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب‌وکار  بلندپروازانه و آینده‌نگرانه فکر کرده و ایده‌های خود را در قالب برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت اجرا کنند و بعد از بررسی نتایج کسب‌شده توسعه پروژه‌ها را در سایر حوزه‌های مرتبط گسترش دهند. ازآنجاکه بسیاری از پروژه‌های تحولی ممکن است منجر به شکست شود، باید مکانی وجود داشته باشد که ایده‌ها و محصولات قبل از اجرای نهایی در صنعت، تست و شبیه‌سازی شود و پس از ایجاد اطمینان خاطر و رفع محدودیت‌ها و مشکلات احتمالی با بیشترین احتمال موفقیت نسبت به اجرا در محیط عملیاتی صنعت اقدام شود تا بیشترین بهره‌وری و کمترین حادثه تجهیزاتی و انسانی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: آنچه فولاد مبارکه به‌عنوان یک شرکت سرآمد دنبال می‌کند، خلق ارزش پایدار و مشترک با همه ذی‌نفعان است که دانشگاه یکی از این ذی‌نفعان در حوزه جامعه محسوب می‌شود. در این مسیر اگر بخواهیم صنعت به سمت هوشمندی حرکت کند درحالی‌که دانشگاه همراه ما نباشد چندان موفق نخواهیم بود. رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه گفت: باید در دانشگاه‌ها افرادی را تربیت کنیم که نه‌تنها باعث پیشرفت و توسعه علم در محیط دانشگاه شوند، بلکه محرک رشد و توسعه در صنعت نیز شوند و صنعت به پشتوانه علمی ایجاد شده و  ایجاد شبکه‌های دانش‌محور بتواند مسیر هوشمندسازی را با موفقیت  و سرعت بیشتری دنبال کند. کیانی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در صنایع مختلف مانند صنعت فولاد که صنعتی مادر محسوب می‌شود به سمت تحول دیجیتال حرکت کنیم در حالی ‌که زیرساخت‌های لازم در محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی و رشته‌های تحصیلی مرتبط آماده نباشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند