مدیر مجتمع سنگ‌آهن سنگان افزود: با توجه به تغییر نوع کلوخه ورودی از معادن و لزوم تغییر سایز محصول، بهینه‌سازی و اعمال تغییرات در چیدمان خطوط فرآوری در کارگاه‌های شماره ۲ و ۶ در دستور کار قرار گرفت و نهایتا این دو کارگاه نیز با هزینه‌ای بیش از  ۱۵۰میلیارد ریال در ابتدای خرداد امسال آماده بهره‌برداری شد.

 تکمیل طرح‌های توسعه و اشتغال‌زایی برای بیش از 300 نفر

جعفری اظهار کرد: باهدف رسیدن به ظرفیت مطلوب تولیدی و ایجاد حداکثر اشتغال ممکن در بخش فرآوری، مناقصه انتخاب پیمانکار برای واحد فرآوری شماره 3 نیز در حال برگزاری است.

وی افزود: با آغاز فعالیت این کارگاه‌های فرآوری، برای 220 نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است. با تکمیل طرح‌های در دست اقدام، میزان کل اشتغال در این بخش‌ها به بیش از 300 نفر خواهد رسید.

 برنامه استخراج و پیش‌فرآوری سنگ‌آهن پلاسری

جعفری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه عملیات استخراج محدوده‌های پلاسری در مجتمع برای چند سال متوقف‌ شده بود، گفت: با توجه به اخذ مجوز برداشت از محدوده‌های جنوب توده A در سال 99، عملیات استخراج و پیش‌فرآوری ذخایر موجود در این محدوده با هدف تولید 300 هزار تن محصول در دستور کار مجتمع قرار گرفت. وی افزود: در این راستا فرآیند اداری برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار در حال پیگیری است.

 انجام مطالعات فنی و اقتصادی احداث کارخانه فرآوری هماتیت کم‌عیار و سیدریت

مدیر مجتمع سنگ‌آهن سنگان گفت: با توجه به انباشت ‌سنگ‌آهن کم‌عیار حاصل از عملیات خردایش و فرآوری در انبارهای مجتمع و اکتشاف سنگ‌آهن سیدریتی در نقاطی از معدن، طرح احداث کارخانه کنسانتره برای فرآوری این سنگ‌ها در مجتمع مطرح شده و انجام مطالعات فنی و اقتصادی آن در دستور کار قرار گرفته است.

جعفری افزود: در سال‌جاری این مطالعات با همکاری مرکز تحقیقات فرآوری ایران انجام و پس از بررسی نتایج در خصوص ساخت کارخانه‌های مذکور اقدام خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند