وی یادآور شد: سال ۹۹ برای احیای بافت‌های فرسوده با استفاده از روش‌های نوین ساخت‌وساز ۲۵۰میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شد که امسال این وام به ۳۰۰میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: بانک مسکن در تهران و کلان‌شهرها ۵۰میلیون و در سایر شهرها ۴۰میلیون تومان وام بافت فرسوده با سود ۹درصد پرداخت می‌کند.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن گفت: بقیه تسهیلات موردنیاز برای بافت فرسوده با سود ۱۸درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

همچنین مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت قسط اول وام ۱۰ هزار واحد طرح ملی مسکن خبر داد و گفت:به محض ابلاغ بانک ‌مرکزی، وام ۱۵۰میلیون تومانی برای این طرح پرداخت می‌شود.

محمود شایان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: در طرح اقدام ملی دستگاه‌هایی با وزارت راه و شهرسازی همکاری می‌کنند، از جمله ستاد اجرایی فرمان امام. در فاز اول برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان امام همکاری می‌کنیم. بر این اساس برای این تعداد واحد مسکونی بانک مسکن تامین مالی انجام می‌دهد.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان یکی از کارگزاران سازمان ملی زمین و مسکن شناخته می‌شود و از طرف این سازمان زمین را تحویل می‌گیرد و به پیمانکاران ذی‌صلاح معرفی می‌کند. در ادامه نیز پس از طی مراحل مختلف از جمله اخذ پروانه و پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۰درصدی برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی می‌شوند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر به هر واحد ۱۰۰میلیون تومان وام پرداخت می‌شود، قرار است بانک مرکزی سقف وام را به ۱۵۰میلیون تومان افزایش دهد که به محض ابلاغ از سوی بانک مرکزی این کار اجرایی می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری اینکه در صورت تصویب بانک مرکزی سقف وام طرح ملی مسکن به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، گفت: همچنین شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن و سازمان ملی زمین و مسکن سه دستگاه و ارگان دولتی هستند که در طرح ملی مسکن با وزارت راه و شهرسازی همکاری می‌کنند.

شایان اضافه کرد: در مجموع بانک مسکن تامین مالی حدود ۱۴۰هزار واحد طرح ملی مسکن را پذیرفته است. تاکنون نیز قسط اول ۱۰هزار واحد این طرح پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: حدود ۴۷هزار واحد نیز معرفی شده که در مراحل مختلف تشکیل پرونده تا امضای قرارداد قرار دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند