در تفاهم‌نامه همکاری که با حضور محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن و امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برای تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی مختص کارکنان و بازنشستگان این وزارتخانه به امضا رسید، تامین منابع برای تامین مالی واحدهای مسکونی مختص کارکنان و کارمندان و همچنین بازنشستگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جانب بانک‌مسکن و با اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ‌های ۶ و ۸ درصد انجام خواهد شد. این تفاهم‌نامه در راستای پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن، میان بانک مسکن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منعقد شد.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: این اقدام با همکاری و موافقت بانک مرکزی و پیگیری‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی و همچنین بانک مسکن به سرانجام رسیده و از طریق سپرده‌گذاری در حساب صندوق یکم امکان‌پذیر است.

شایان بابیان اینکه در قالب این تفاهم‌نامه اعتباری بالغ ‌بر ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به ۴۱ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط پیش‌بینی‌ شده است، گفت: هدف از این اقدام، سرعت‌بخشی و تسهیل شرایط ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی برای این گروه از متقاضیان است که توسط وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و واگذاری مسکن به آنها در قالب طرح اقدام ملی برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش «هیبنا» وی بابیان اینکه این تسهیلات ارزان‌ترین تسهیلات در شبکه بانکی در بخش مسکن است، گفت: مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، اقساط این تسهیلات نیز ۱۴۴ ماهه در نظر گرفته‌شده است.

شایان افزود: سقف این تسهیلات در شهرهای بزرگ به ازای هرکدام از متقاضیان ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته ‌شده است. از طرفی با هماهنگی‌های صورت‌گرفته و موافقت بانک مرکزی امکان اختصاص این تسهیلات به‌صورت زوجین با همسران کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز فراهم‌شده است که با این اقدام گام مثبت و موثری در تامین مسکن این گروه از متقاضیان برداشته خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند