مشاور مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان‌های شمال غرب کشور با بیان اینکه تعریف بانک بزرگ هم‌اکنون تغییر کرده است، گفت: در حال حاضر به بانکی؛ بانک بزرگ گفته می‌شود که بهره‌وری و کارآیی لازم را داشته باشد نه اینکه وسعت و تعداد نیروی انسانی‌اش زیاد باشد.

نریمان جهانبخش اضافه کرد: این تغییر نگرش‌ها اکوسیستم نظام بانکی را دچار تغییرات گسترده‌ای کرده است. در این اکوسیستم جدید اعمال نظارت‌ها بیشتر شده و این امر موجب تقویت عملکردها و اصلاح ساختار بانک‌ها نیز شده است.

مشاور مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان‌های شمال غرب کشور ادغام موسسات و بانک‌های نظامی در یکی از بانک‌های کشور را از دیگر تغییرات گسترده در نظام بانکی کشور خواند و افزود: این اصلاح ساختار هم از تصمیمات بسیار مهمی بود که در اکوسیستم فعلی بانکی کشور رخ داد و تاثیرات فراوانی در نظام بانکی کشور داشت.

وی گسترش فناوری‌های جدید را در نظام بانکی بسیار مهم و اثرگذار خواند و تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ تا ۹۰ درصد تراکنش‌های بانکی به صورت غیرحضوری انجام می‌شود که این نشان از تغییر کارکرد مساحت و تعداد پرسنل شعبه دارد.

جهانبخش سرعت تغییرات و گسترش رقابت‌ها در نظام بانکی کشور را بسیار زیاد خواند و گفت: تمام بانک‌ها از لحاظ سخت‌افزاری مشابه یکدیگرند، ولی آنچه که تفاوت‌ها را رقم می‌زند نیروی انسانی بانک‌ها است که به عنوان سرمایه‌های ارزشمند آن بانک به شمار می‌روند.

مشاور مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان‌های شمال غرب کشور وجود بالغ بر ۴۵۰ شعبه در کشور را نشان از گستردگی بانک توسعه تعاون در سراسر کشور دانست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند