به گزارش «دنیای اقتصاد»،  با  نصب اپلیکیشن ۷۲۴  متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سامان بوده و با نصب این اپ، شما هم می‌توانید در راستای طرح جدید وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت، باقی‌مانده سهام بانک‌های ملت، تجارت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را خریداری ‌کنید. مطابق طرح اعلام شده، از طریق پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) «واسطه‌گری مالی یکم» به سادگی و بدون حضور افراد، فرصت مناسبی برای همه مردم ایران فراهم است تا با سرمایه‌گذاری در سهام معتبرترین شرکت‌های دولتی، در اقتصاد کلان کشور شریک شوند. دسترسی ساده مردم ایران به بازار سرمایه و رویارویی با تاثیرات مثبت این سرمایه‌گذاری به ایرانیان کمک می‌کند تا در رشد بازار شریک و از سودهای آن بهره‌مند شوند.

اپلیکیشن 724 این راه دسترسی را ساده کرده است و مردم علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این اتفاق بزرگ اقتصادی کشور می‌توانند به سادگی و با لمس گزینه عرضه سهام دولت در اپلیکیشن 724 سهام ارائه شده را بدون نیاز به کد بورسی و تنها با وارد کردن کد ملی با خیال راحت و مطمئن بخرند و در روزهای نگران‌کننده شیوع ویروس کرونا بدون خروج از منزل برای اندوخته‌های خود سرمایه‌گذاری مناسب کنند. 

این پذیره‌نویسی از روز 14 اردیبهشت آغاز شده و تا 31 اردیبهشت بدون محدودیت سنی برای همه مردم ایران انجام می‌شود؛ داوطلبان فقط با ارائه کدملی و مشخصات فردی و بانکی خود ثبت‌نام را در گزینه عرضه سهام دولت اپلیکیشن 724 انجام می‌دهند. پیشنهاد می‌شود، متقاضیان پس از ثبت درخواست خود به تدریج در دو ماه آینده و در فرصت مناسب با مراجعه به سامانه سجام کد بورسی خود را دریافت کنند. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند