آرشیو روزنامه شماره ۵۲۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۲۸۸

 • گل به خودی حمایت از تولید

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که نوسانات نرخ ارز به عنوان یک متغیر تاثیرگذار بر عوامل اقتصادی مطرح است؛ بررسی‌های رسمی حاکی است به دلیل نبود چارچوب سیاست پولی مناسب، راهبرد اتخاذ شده از سوی سیاست‌گذار پولی، تثبیت نرخ ارز اسمی بوده که پیامدهای مخربی بر تولید، اشتغال و ثبات اقتصادی داشته است.
 • توجه بی‏‏‌سابقه به بهره‏‏‌وری در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱

  سازمان ملی بهره‌وری ایران: رئیس سازمان ملی بهره‌‌‌وری ایران، بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را از نظر توجه به بهره‌‌‌وری در اقتصاد و نظام اداری کشور بی‌‌‌سابقه خواند.
 • پرداختی‌های ستاد اجرایی فرمان امام، ۵ برابر دولت

  در حالی که طبق مفاد قانون بودجه سال۹۹ قرار بود ستاد اجرایی فرمان امام و دولت هرکدام هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم سرمایه تخصیص دهند، ستاد اجرایی ۲هزار ‌میلیارد و دولت تنها ۴۰۰‌میلیارد تومان به این امر اختصاص دادند. روزگذشته گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ به مجلس ارائه شد که در بخشی از آن با اشاره به بند (پ) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال گذشته و اشاره به موضوع تخصیص ۲هزار ‌میلیارد تومان توسط دولت و ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در کشور، اظهار شده بود که دولت سهم خود از این موضوع را تخصیص داده و ستاد به وعده خود عمل نکرده است.
 • وصول ۷هزار‌میلیارد تومان فرار مالیاتی

  خبرگزاری صداوسیما: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: از چند شرکت پتروشیمی و شرکت‌های وابسته به بانک‌ها، هفت‌هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است. حجت‌الاسلام حسن درویشیان در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر با اشاره به سالگرد چهلمین سال تاسیس سازمان بازرسی از شرح وظایف و دامنه اقدامات این سازمان گفت و افزود: نظارت‌‌‌های الکترونیک و هوشمند بر سامانه‌‌‌های موثر دستگاه‌های اجرایی از رویکرد‌‌‌های جدید این سازمان است.
 • بهترین انتخاب واکسن‌‌‌ برای زیر ۱۸ساله‌‌‌ها

  کرونومی: رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: تزریق واکسن‌‌‌های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای افراد زیر ۱۸سال بوده و هیچ عارضه جدی از این واکسن‌‌‌ها برای این بازه سنی گزارش نشده است.
 • افزایش ارزش پول ملی با توجه به کارگران

  سازمان تامین اجتماعی: سرپرست سازمان تامین اجتماعی رفع مشکلات کشور و پیشبرد تمامی برنامه‌‌‌های تحولی را متکی به تلاش و کوشش جامعه شریف کارگری دانست و اظهار کرد: بالا رفتن ارزش پول ملی به تولید وابسته است و افزایش تولید تنها از طریق توجه بیشتر به کارگران شریف و زحمتکش جامعه قابل تحقق است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر