آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۱۴۰

 • اوج‌گیری «کلاب‌هاوس» در ۲۰۲۱

  دنیای‌اقتصاد: کلاب‌هاوس در عرض کمتر از یک‌سال به یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی دنیا تبدیل و در همین مدت ارزش این شرکت ۱۰ برابر شده است. تعداد اعضای این اپلیکیشن در می ‌۲۰۲۰ به میزان ۱۵۰۰ نفر بود، اما در کمتر از یک‌سال اعضای این برنامه در فوریه به ۱۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین درحالی‌که ارزش بازاری این شبکه اجتماعی در ماه می ‌سال گذشته از ۱۰۰ میلیون دلار نیز فراتر نمی‌رفت، در ژانویه امسال این شبکه اجتماعی یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد و به‌نظر می‌رسد در روزهای آینده ارزش آن به حدود ۴ میلیارد دلار خواهد رسید.
 • رسالت سازمان جهانی بهداشت در مهار ویروس کرونا

  سازمان جهانی بهداشت یکی از سازمان‌های بین‌المللی به‌شمار می‌رود که می‌تواند به‌عنوان متولی اصلی نقش اساسی و کلیدی را برای مقابله با ویروس کرونا ایفا کند البته در این مسیر همکاری همه دولت‌ها و دیگر سازمان‌های مربوطه ضروری است.
 • عدم قطعیت با اقتصاد ایران چه می‌کند؟

  بهرنگ کمالي
  تجارت فردا: از جمله دلایل عدم قطعیتی که اشخاص حقیقی و حقوقی در سال ۹۹ با آن مواجه بودند می‌توان به موارد مختلف از جمله سیاست خارجی مخصوصا رفتار بایدن قبل و بعد از انتخابات آمریکا، سیاست‌گذاری‌های دولت و پیشنهادهای غیرقابل اجرا یا غیرعلمی مطرح‌شده در مجلس جدید، کرونا و تاخیر در واکسیناسیون اشاره کرد.
 • جزئیات بسته کمک‌معیشتی دولت در آستانه ماه رمضان

  روحانی در جلسه هیات‌دولت گفت: در روزهای اول ماه رمضان یک نوبت اضافی از یارانه کمک معیشتی به ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. یک کارت اعتباری در اختیار مردم قرار می‌دهیم که نیاز به مراجعه به بانک ندارد. پشتوانه این کارت اعتباری می‌تواند سهام عدالت باشد. برای برخی به ازای هر نفر ۷ میلیون تومان و برای برخی ۱۴ میلیون تومان اعتبار خواهد داشت.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، رئیس‌جمهور سازمان برنامه و بودجه را موظف کرد در روزهای آغازین ماه رمضان یک نوبت اضافی از کمک‌معیشتی پرداخت شود. یک نوبت اضافه کالای کمک معیشتی به‌عنوان ویژه ماه رمضان توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه و پرداخت خواهد شد. به گفته رئیس‌جمهور این نوبت اضافه کمک‌معیشتی در آستانه ماه رمضان به‌دلیل مشکلاتی است که برای آحاد جامعه در زمینه کرونا ایجاد شده است. روحانی در ادامه سخنان خود گفت: اقدام دیگری که تصمیم گرفتیم و در هفته آینده اعلام خواهد شد‌ در اختیار قرار دادن کارت اعتباری است.
 • تحقق وصول درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹

  معاون سازمان امور مالیاتی گفت: در سالی که گذشت، سازمان امور مالیاتی ۵/ ۱۹۲هزار میلیارد تومان مالیات وصول کرد که رقم محقق شده ۳۷درصد بالاتر از عملکرد سال ۹۸ محسوب می‌شود. به گزارش «ایرنا» محمد مسیحی افزود: وصول درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹ به‌طور کامل محقق شد و در این راستا شاهد رشد ۱۰۷درصدی دریافت مالیات از بخش‌های مختلف، نسبت به سال ۹۸ هستیم.او ادامه داد: از بخش مالیات بر درآمد ۵/ ۳۹هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد که ۳۶درصد رشد نسبت به سال ۹۸ را نشان می‌دهد و بخش عمده آن مربوط به مالیات مشاغل و حقوق (عمومی و خصوصی) است.
 • ۳۹ درصد افزایش حداقل پرداختی بازنشستگان تامین‌اجتماعی

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل پرداختی بازنشستگان تامین‌اجتماعی امسال ۳۹ درصد افزایش یافت که این رقم منهای مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در روزهای پایانی سال گذشته است.به گزارش «ایرنا» محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه هیات وزیران مصوب شد حداقل پرداختی بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر