آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۴ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۰۰۴

 • کلید قطع زنجیره شیوع کرونا

  دنیای‌اقتصاد: بررسی آخرین آمار و اطلاعات وزارت بهداشت حاکی از افزایش روزانه تعداد فوتی‌ها و ثبت بیشترین رکورد مربوط به مبتلایان کرونا در روز سه‌شنبه ۱۵ مهر است. خیز مجدد تعداد مبتلایان و جان باختگان در ابتدای پاییز با توجه به سرد شدن هوا و شیوع آنفلوآنزای فصلی در ادامه این فصل می‌تواند فصلی فاجعه‌بار در کشور رقم بزند. بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر تدابیر لازم با استفاده از تجارب کشورهای موفق در زمینه کنترل و مهار کرونا اتخاذ نشود، خسارات جبران‌ناپذیری به لحاظ اجتماعی و اقتصادی به کشور وارد خواهد شد که تبعات آن بسیار بیشتر از تعطیلی کسب‌وکارها و کاهش فعالیت‌های اقتصادی خواهد بود.
 • حمایت‌های مالیاتی از کسب‌وکارها در دوران شیوع کرونا

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در ایران، با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا برای سر رسیدهای مالیاتی، مهلت تعیین و برخی مهلت‌ها تمدید شد تا مردم با فراغ بال بیشتری بتوانند به بازیابی مشاغل خود بپردازند. امیدعلی پارسا در گفت‌وگو با «ایرنا» شیوع بیماری کرونا در کشور را زمینه‌ساز بروز آسیب‌هایی به برخی کسب‌وکارها دانست و به تلاش سازمان امور مالیاتی برای حمایت از این مشاغل اشاره کرد.
 • توقف فروش ۶ هزار میلیارد تومان اموال دولت

  مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد از توقف فروش ۶ هزار میلیارد تومان اموال مازاد دولت طبق قانون بودجه خبر داد و گفت: دستگاه‌ها املاک مازاد را به مزایده نمی‌گذارند.
 • درآمد روزانه ۴۰۰ هزار تومانی کودکان کار در شیراز

  مدیرکل بهزیستی فارس گفت: متاسفانه برخی از خانواده‌ها با انگیزه‌ سودجویی و درآمد بیشتر کودکان خود را وادار به‌کار در خیابان‌ها می‌کنند؛ این کودکان طی چهار ساعت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان از کار خیابانی کسب درآمد می‌کنند. او با بیان اینکه بالغ بر ۸۰‌درصد از کودکان فعال در تقاطع‌های شیراز، اتباع بیگانه و تنها حدود ۲۰ درصد از آنها ایرانی هستند، آموزش و فرهنگ‌سازی را مهم‌ترین راهکار حل این معضل دانست. مدیرکل بهزیستی استان فارس خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ و ۹۸، سازمان بهزیستی برای ۵۰ نفر از کودکان کار شغل ایجاد کرده است. او همچنین اعلام کرد: استان فارس در سال ۹۸ در حوزه ارائه خدمات کودکان بین تمام سازمان‌های بهزیستی کشور رتبه اول را کسب کرد.
 • بازگشت چک ۴۰۰ میلیون تومانی توسط کارگر شهرداری

  کارگر شهرداری آبیک، چک ۴۰۰ میلیونی حامل را به صاحبش بازگرداند. به گزارش «ایلنا»، حسین فلاح کارگر خدمات شهری شهرداری آبیک در استان قزوین، کیف حاوی چک حامل ۴۰۰ میلیون تومانی را به همراه انواع کارت و مدارک هویتی به صاحبش برگرداند. فلاح، این مبلغ پول را حین کار در یکی از خیابان‌های شهر آبیک پیدا کرد. به گفته همکاران وی؛ فلاح سه ماه است حقوق دریافت نکرده و با داشتن مشکلات مالی به‌رغم اینکه رمز همه کارت‌ها پشت آنها نوشته شده بود، همه تلاش خود را برای یافتن صاحب کیف به‌کار گرفت.
 • همراهی کرونا با اقتصاد جهانی تا لبه پرتگاه

  جامعه تجارت جهانی بر لزوم اصلاحات فوری برای کشورهای گروه ۲۰ جهت کاهش تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی هشدار داد. به گزارش «ایبِنا» به نقل از راشاتودی، Business Twenty)B۲۰) که مشاغل را در تمام کشورهای گروه ۲۰ و بخش‌های مختلف اقتصادی ارائه می‌کند، لیست ۲۵ ماده‌ای توصیه‌های سیاسی خود را برای اجلاس آینده گروه ۲۰ منتشر کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر