آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۹۰

 • فوت کرونایی در کف ۷ روزه

  دنیای‌اقتصاد: روز گذشته آمار فوتی‌های روزانه بر اثر کرونا به رقم ۳۵ نفر رسید؛ رقمی که در ۷۰ روز اخیر کمترین میزان بوده است. رشد فوتی‌ها نسبت به هفته قبل ۲۷ درصد کاهش یافته است. به‌نظر می‌رسد که در روزهای اخیر با کاهش میزان مبتلایانی که در بیمارستان بستری می‌شوند، روند فوتی‌ها در روزهای آینده نیز تداوم داشته باشد. با آمار روز گذشته میزان کل فوتی‌ها در ایران به کمتر از ۷ هزار نفر رسید. ایران در مقایسه با دیگر کشورها از نظر فوتی‌ها نهمین کشور و از نظر میزان کل مبتلایان دهمین کشور دنیا محسوب می‌شود.
 • اعلام میزان افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در هفته جاری

  اردیبهشت ماه به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود، اما هنوز تکلیف افزایش مستمری بازنشستگان تامین‌اجتماعی مشخص نشده است. به گزارش «ایلنا» ملیحه نصراللهی، بازرس کانون عالی بازنشستگان تامین‌اجتماعی کشور و نایب‌رئیس کانون بازنشستگان رشت در این رابطه می‌گوید: به‌رغم گذشت دو ماه از سال، هنوز میزان افزایش مستمری بازنشستگان تامین‌اجتماعی مشخص نشده است. وی با بیان اینکه هنوز پرداخت مستمری اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین‌اجتماعی آغاز نشده است، ادامه می‌دهد: ۲۱ اردیبهشت، جلسه‌ای در کانون عالی بازنشستگان داشتیم و پس از آن به دیدار آقای سالاری، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی رفتیم.
 • رشد ۴۳۰ هزار نفری شاغلان در سال ۹۸

  براساس گزارشی که مرکز آمار به هیات وزیران ارائه داده، در سال ۹۸ تنها ۴۳۰ هزار شغل خالص ایجاد شده است. به گزارش «ایلنا» به نقل از مرکز آمار، مرکز آمار ایران گزارش «طرح آمارگیری نیروی کار در سال ۱۳۹۸ با تمرکز ویژه بر فصل زمستان قبل» را به اطلاع اعضای دولت رساند.
 • خرید خون بیماران کرونایی توسط مایکروسافت

  شرکت مایکروسافت و یک شرکت زیست‌فناوری برای تحقیق مشترک روی چگونگی مبارزه سیستم ایمنی بدن با کووید-۱۹ به هر یک از بیمارانی که برای اهدای خون خود داوطلب شوند، ۲۵۰ دلار می‌دهند. به گزارش «ایسنا» و به نقل از آی‌ای، طبق اعلامیه مطبوعاتی شرکت مایکروسافت، مایکروسافت به همراه یک شرکت زیست فناوری مستقر در سیاتل به نام «Adaptive Biotechnologies Corp» به‌طور مشترک مطالعه جدیدی را برای بررسی چگونگی نبرد سیستم ایمنی بدن با کووید-۱۹ آغاز کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر