آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۸۹

 • عقبگرد در آمار مبتلایان

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای وزارت بهداشت و درمان نشان می‌دهد که روز گذشته میزان مبتلایان به رقم ۲۱۰۲ نفر رسیده است، این رقم بیشترین سطح طی یک ماه و یک هفته گذشته است. البته مسوولان وزارت بهداشت اعلام کردند که ۸۰ درصد این آمارها مربوط به مبتلایان خفیف بوده که نیاز به بستری شدن در بیمارستان نداشتند، بنابراین تنها حدود ۴۰۰ نفر از بیماران جدید راهی بیمارستان شده‌اند. به گفته مسوولان، وضعیت در برخی استان‌ها نظیر خوزستان، سیستان‌وبلوچستان و آذربایجان شرقی نگران‌کننده است و احتمال افزایش شیوع بیماری در این استان‌ها وجود دارد.
 • برآورد ضرر اقتصاد جهان از کرونا

  دنیای‌اقتصاد: دپارتمان امور اقتصادی و اجتماعی ملل متحد (DESA) در به‌روزرسانی جدیدی که برای گزارش خود موسوم به «وضعیت و چشم‌اندازهای اقتصاد جهان ۲۰۲۰» ارائه کرد، نوشت با وجود کاهش موج پاندمی کووید-۱۹، اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ با تحمل ۵/ ۸ تریلیون دلار زیان، تا ۲/ ۳ درصد کوچک خواهد شد. این بحران موجب از بین رفتن حدود چهار سال دستاورد تولید اقتصادی جهان خواهد شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، براساس این گزارش که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه‌یافته به منفی ۵ درصد افت خواهد کرد. این درحالی است که تولید اقتصادهای درحال توسعه تا ۷/ ۰ درصد کاهش خواهد یافت.
 • رئیس سازمان تجارت جهانی کناره‌گیری می‌کند

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه و در یک نشست مجازی با حضور اعضای سازمان تجارت جهانی، روبرتو آزودوو، رئیس این سازمان اعلام کرد که در روز ۳۱ ماه اوت (۱۰ شهریور) از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.
 • خواسته‌های ایران از سازمان بهره‌وری آسیایی

  رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در گفت‌وگویی با آکیپونو موکتان، دبیرکل سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) خواستار ارائه راه‌حلی برای احقاق مطالبات ایران شد. موکتان ضمن اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهانی در دبیرخانه APO برای مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹، به تعیین روز ۱۱ مه به‌عنوان روز بهره‌وری آسیایی و جشن ۶۰ سالگی این سازمان در سال ۲۰۲۱ تاکید کرد و همکاری کلیه کشورهای عضو در طول این سال‌ها را دلیل واضحی برای ارزش بخشی به فعالیت‌های آن سازمان در حوزه بهره‌وری دانست و از رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران برای حمایت از این رویداد ویژه APO قدردانی کرد.
 • افزایش حقوق کارمندان صداوسیما مستقل از مجوز دولت است

  رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سازمان صداوسیما مطابق اساسنامه مصوب خود، برای انجام امور اداری و استخدامی براساس آیین‌نامه‌های داخلی آن سازمان عمل می‌کند، تصریح کرد: صداوسیما برای افزایش حقوق کارمندان خود نیازی به اخذ مجوز از دولت ندارد؛ کما اینکه طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ این افزایش بدون اخذ مجوز از دستگاه‌های ذی‌ربط اتفاق افتاد. از سوی دیگر همه دستگاه‌ها اعتبار افزایش ۵۰ درصدی مزایای کارکنان را صرفا از منابع داخلی خود و صرفه‌جویی در سایر هزینه‌ها می‌توانند تامین کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر