آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۷۸

 • جایگاه جهانی ایران از سه نما

  دنیای‌اقتصاد: آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که میزان ابتلای روزانه به رقم ۸۰۲ نفر رسیده است که این رقم کمترین سطح در ۵۴ روز اخیر است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که با این رقم میزان کل مبتلایان به ۹۶ هزار و ۴۴۸ نفر رسیده و در جایگاه نهم در مقایسه با کشورها قرار گرفته است.
 • زمان پرداخت فوق‌العاده خدمات ارزنده کرونا

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دستورالعمل پرداخت فوق‌العاده خدمات ارزنده کرونا در بخش بهداشت و درمان کشور درحال تهیه است و به زودی پرداخت می‌شود.
 • روز کارگر در روزگار کرونایی

  دکتر عباس آخوندی
  با تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها بر اثر کرونا بسیاری از شاغلان کار خود را از دست دادند. برآورد کمینه در ایران از دست‌شدن سه میلیون شغل است. البته این افزون بر بیکاری پیشین است. پریشانی خانوارهایی که حتی یک نفر نان‌آور ندارند، بی‌گمان مساله انسانی و اجتماعی بزرگی است که همه کشورها پس از شیوع کرونا با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
 • ضرورت پرداخت بهنگام حقوق کارکنان

  رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت پرداخت بهنگام حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان و توجه به الزامات سال کنونی در زمینه جهش تولید و تحرک اقتصادی، بر مدیریت بودجه سال ۹۹ در این چارچوب، تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی روز گذشته به ریاست رئیس‌جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضا برگزار شد. در این جلسه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از اقدامات این سازمان در جهت تحقق قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور مصوب مجلس شورای اسلامی ارائه کرد. محمدباقر نوبخت در این گزارش، با توجه به شرایط ویژه اقتصادی جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت انجام اقدامات لازم برای مدیریت تبعات و آثار آن بر اقتصاد ایران، پیشنهادهایی را در زمینه صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین مدیریت مصرف منابع ارائه کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور در این جلسه بر ضرورت پرداخت بهنگام حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان و همچنین توجه به الزامات سال کنونی در زمینه جهش تولید و تحرک اقتصادی و مدیریت بودجه سال ۹۹ در این چارچوب، تاکید کرد.
 • کاهش نرخ بیکاری در سال ۹۸

  بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ بیکاری با کاهش ۵/ ۱ واحد درصدی نسبت به سال قبل به ۷/ ۱۰ درصد در سال ۱۳۹۸ رسیده است. نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار در سال ١٣٩٨ منتشر شد. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیشتر نشان می‌دهد ۷/ ۱۰درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) طی چهار هفته منتهی به هفته مرجع آمارگیری بیکار بوده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر