آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۷۷

 • سیگنال وارونگی تورم از بازارها

  دنیای اقتصاد: بازارها در خصوص وجود ریسک تورم وارونه (Deflation) دراقتصاد آمریکا سیگنال‌هایی مخابره می‌کنند. شدت اثر ویروس کرونا اقتصاد ایالات متحده را نیز دچار پاندمی کرده است. از همین رو احتمال افت سطح قیمت‌ها افزایش یافته است. با توجه به معیار‌هایی که بازار‌ها در کوتاه مدت انتظارات تورمی را نشان می‌دهند همچنان در پایین‌ترین سطح خود از بحران دهه گذشته قرار گرفتند و این مساله منجر به افزایش فشار بر فدرال رزرو برای افزودن ریسک‌های ناشی از تورم وارونه به لیست نتایج نشست‌های چند ماه ابتدایی سال جاری میلادی شده است. همانطور که جی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا این ریسک را چهارشنبه شب در طول سخنرانی پس از نشست کمیته بازار آزاد مطرح کرد.
 • حجم بسته‌های مالی بحران کرونا؟

  دنیای اقتصاد: به‌رغم اینکه تا کنون آمریکا بیشترین بسته محرک مالی را برای جبران خسارات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا تزریق کرده، اما برنامه آتی کمک مالی آلمان، ۶۰ درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی را شامل می‌شود.
 • سطح جدید نسبت مبتلایان آزمایش شده

  روز گذشته از هر ۱۰۰ نفر فرد مشکوک تست شده تنها جواب ۶/ ۸ نفر مثبت ثبت شده است. این نسبت، کمترین سطح دریک هفته اخیر است. این نسبت در ابتدای اردیبهشت در سطح ۴/ ۱۱ درصد قرار داشت و طی ۱۲ روز اخیر روند نزولی را ثبت کرده است. این موضوع تایید می‌کند که علاوه بر فروردین، روند نزولی مبتلایان کرونا در اردیبهشت ماه نیز تداوم داشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۷۲۸ تست انجام شده که از این آمار، میزان مبتلایان روزانه هزار و ۶ نفر گزارش شده است. این رقم بیشترین میزان تست در یک هفته اخیر بوده است.
 • تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات زمستان۹۸ به سازمان مالیاتی

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی دوره زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ اشخاص مشمول، به ترتیب تا ۱۵ تیرماه و ۱۵ مهرماه سال‌جاری خبر داد. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد مسیحی با اشاره به پیشنهاد امیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، مبنی بر تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی دوره زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ اشخاص مشمول، به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرورت طرح فاصله‌گذاری و همچنین لزوم حمایت از فعالان اقتصادی در این شرایط خاص عنوان کرد: پیشنهاد این سازمان در نهایت مورد موافقت فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی قرار گرفت و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد. به موجب مفاد ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی موضوع تبصره ۳ ماده ۱۶۹ اصلاحی، اشخاص مشمول ارسال فهرست معاملات مکلفند فهرست معاملات خود را در مقاطع سه ماهه ( فصلی) تهیه و تا یک ماه و نیم پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق درگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور برای سامانه معاملات ارسال کنند.
 • رشد ۱۳هزار نفری متقاضیان بیمه بیکاری

  مهر: آمار جدید متقاضیان بیمه بیکاری ۷۹۶ هزار نفر اعلام شد که نسبت به اعلام روز سه‌شنبه هفته قبل، ۱۳ هزار نفر افزایش را نشان می‌دهد. مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه طی ۱۱ روز اردیبهشت ۴۳ هزار و ۱۲۵ نفر در سامانه ثبت‌نام کردند، گفت: تاکنون ۶۶۵ هزار و ۳۹۵ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر