آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۵۰

 • رصد کرونا از زوایای جدید

  دنیای‌اقتصاد: پس از گذشت ۲۴ روز از شیوع کرونا در ایران، اولین گزارش روزانه اپیدمیولوژی بیماری کرونا، از سوی وزارت بهداشت منتشر شد. در این گزارش برای اولین بار اطلاعات مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران به تفکیک سن، جنسیت، سابقه بیماری‌های زمینه‌ای و علائم بالینی موارد قطعی در زمان بستری، ارائه شده است. این داده‌ها آخرین روند کرونا تا ۲۳ اسفند را نمایان می‌کند.
 • سبقت رشد مرگ‌ومیر از ابتلا

  دنیای‌اقتصاد: تعداد مبتلایان و فوتی‌ها، در روز گذشته به یک رکورد جدید رسید. تعداد مبتلایان در یک روز برای اولین‌بار از مرز ۱۳۰۰ تن عبور کرد تا مجموع مبتلایان نیز با رشد ۱۲ درصدی به ۱۲ هزار و ۷۲۹ مورد برسد. متاسفانه تعداد فوتی‌ها در یک روز نیز در اولین روز هفته حد نصاب جدیدی را ثبت کرد. براساس اعلام وزارت بهداشت، دیروز ۹۷ مورد جدید، جان خود را در اثر ویروس کرونا از دست دادند. بررسی داده‌های رسمی حاکی از این است که رشد تعداد فوتی‌ها از رشد تعداد مبتلایان در روزهای اخیر سبقت گرفته است و نسبت مرگ‌ومیر نیز در یک روند افزایشی به ۸/ ۴ درصد رسیده است.
 • سقف برداشت از خودپردازها کاهش یافت

  فارس گزارش داد سقف برداشت از خودپردازها که مدتی پیش به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
 • پرداخت وام به ۴ میلیون شاغل آسیب‌دیده

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت وام یک تا ۲ میلیونی چهار درصدی بدون ضامن برای چهار میلیون نفر شاغل آسیب‌دیده از کرونا همچون کارگران و اصناف خبر داد. محمدباقر نوبخت در صفحه خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: به دستور رئیس‌جمهوری برای کاهش صدمات کرونا برای اقشار کم‌برخوردار، طرح هایی را آماده کرد‌ه‌ایم. به گفته وی کمک ماهیانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای سه میلیون ایرانی فاقد درآمد ثابت، تا آخر اسفند پرداخت می‌شود. نوبخت اعلام کرد: همچنین وام یک تا ۲ میلیونی چهار درصدی بدون ضامن برای چهار میلیون نفر شاغل آسیب‌دیده همچون کارگران و اصناف و... پرداخت می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر